2013-02-03T17:49:26+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Czy uda się wskrzesić ruch kolejowy na trasie Ostrołęka-Szczytno?

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl

Członkowie ostrołęckiego Towarzyszenia Dróg Żelaznych i miłośnicy kolei spotkali się w sobotę, 2 lutego, w świetlicy przy PKP na osiedlu stacja, by porozmawiać o możliwości reaktywacji połączenia kolejowego na trasie Ostrołęka-Szczytno.

- Celem naszego działania jest utworzenie turystyki kolejowej w oparciu o istniejącą, lecz nieczynną linię kolejową Ostrołęka-Szczytno. Chcielibyśmy, aby na tej trasie, posiadającej niezwykłe walory turystyczne poruszały się nie tylko najmniejsze drezyny, mogące przewozić po kilka osób, aż po różnego rodzaju składy wycieczkowe, składające się z zabytkowych lokomotyw i wagonów. Chcielibyśmy też każdą stację na tej trasie ustylizować na wzór z różnych epok, np. początek XX wieku, okres międzywojenny czy czasy PRL-u – powiedział nam Mariusz Sasiak, założyciel Towarzystwa Dróg Żelaznych.

Uruchomienie nieczynnej linii kolejowej umożliwiłoby rozwój turystyki w naszym regionie. Miłośnicy kolei chcieliby w najbliższym czasie organizować różnego rodzaju imprezy i wydarzenia, właśnie o tematyce kolejowej. Jak się dowiedzieliśmy, członkowie Towarzystwa Dróg Żelaznych starają się, aby pozyskać zabytkową lokomotywę, która po odpowiednim odrestaurowaniu, mogłaby zapoczątkować rozwój turystyki kolejowej w regionie.

W trakcie spotkania poruszono między innymi kwestie niezbędnych sił i środków potrzebnych do realizacji pomysłu. Jak przyznali organizatorzy spotkania, liczy się każda pomoc, przy choćby udrażnianiu i remoncie torowisk i stacji kolejowych po różnego rodzaju działania promocyjne.  

W spotkaniu udział wzięli m.in. Jerzy Grabowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta, Stanisław Rybski, radny sejmiku województwa mazowieckiego, byli i obecni pracownicy PKP a także miłośnicy kolei.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń