zdjecie 3243
zdjecie 3243
2021-04-08T11:46:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Czy w Baranowie powstanie Biedronka, Lidl lub Stokrotka?

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
9

W Baranowie powstać mogą dwa supermarkety spożywcze – Lidl, Biedronka lub Stokrotka. Jedna z inwestycji planowana jest na gruntach gminnych, a o tym czy powstanie zdecydują ostatecznie mieszkańcy oraz Rada Gminy.

W styczniu bieżącego roku do Urzędu Gminy w Baranowie wpłynęły dwie oferty dotyczące zamiaru budowy w miejscowości Baranowo sklepu wielkopowierzchniowego pod znaną w Polsce marką o zasięgu ogólnopolskim taką jak Biedronka, Lidl czy Stokrotka. Jedna z ofert dotyczy lokalizacji supermarketu na gruntach prywatnych, a druga na gruntach gminnych, a dokładnie na targowisku gminnym w Baranowie.

W związku z tym, że taki sklep jest tematem dość kontrowersyjnym i nie pozostanie bez wpływu, przynajmniej na początek, dla lokalnego biznesu operującego zwłaszcza w handlu detalicznym artykułami spożywczymi, Samorząd Gminy postanowił zasięgnąć w tej sprawie opinii mieszkańców w formie konsultacji społecznych.

- informuje wójt gminy Baranowo Henryk Troyfter.

Z powodu pandemii wirusa COVID 19 i braku możliwości przeprowadzenia konsultacji w formie zebrań wiejskich w sołectwach władze gminy zamierzają zrobić to w formie sondy internetowej dostępnej dla każdego mieszkańca. Sonda startuje dziś (8 kwietnia) i potrwa do 12 kwietnia. Na sesji Rady Gminy w dniu 24 marca została podjęta uchwała umożliwiająca przeprowadzenie niniejszych konsultacji.

Chciałbym poinformować, że opinia mieszkańców w powyższej sprawie będzie brana pod uwagę przy ewentualnej lokalizacji tej inwestycji na gruntach Gminy, bo w przypadku gruntów prywatnych nie będzie to miało żadnego znaczenia. W przypadku wyrażenia zgody na taką lokalizację tej inwestycji przez znaczącą większość mieszkańców naszej gminy biorących udział w niniejszej sondzie i pozytywnej decyzji Rady Gminy w tej sprawie, Samorząd chciałby przy okazji tej inwestycji uporządkować i odpowiednio urządzić targowisko gminne

- wyjaśnia wójt Toryfter.

W ankiecie mieszkańcy gminy Baranowo odpowiedzą na dwa pytania:

1.    Czy jesteś za lokalizacją w miejscowości Baranowo, na nieruchomości gminnej sklepu wielkopowierzchniowego (np. Biedronka).

2.    Czy jesteś za rozbudową obecnego targowiska gminnego w Baranowie poprzez budowę wiat do handlu i urządzenie parkingów oraz alejek dla handlujących.

Jednocześnie wójt informuje, że inwestycja zawarta w drugim pytaniu jest uzasadniona i ma sens organizacyjny i ekonomiczny tylko i wyłącznie w przypadku lokalizacji obok sklepu wielkopowierzchniowego

Ankieta jest anonimowa i bardzo prosta. Odpowiedzi na pytania można udzielić tylko raz. Prosi się zatem o liczny udział w tej sondzie. Skala zainteresowania tym tematem jest ważna dla podjęcia stosownej decyzji przez Samorząd Gminy.

 

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×