2019-04-26T14:05:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 7 2.9
Powiat ostrołecki,

Dariusz Łukaszewski podsumowuje strajk nauczycieli. Emocjonalny wpis!

REKLAMA
REKLAMA
2
5
66
Najlepszy komentarz
~Tempiciel obłudy, 17:20 26-04-2019,   80%
I to pisze człowiek , który w swojej gminie zlikwidował i przekształcił połowę szkół. Obłuda w czystej postaci.
odpowiedz   •   oceń :  
Wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski podsumował strajk nauczycieli w emocjonalnym wpisie na swoim profilu na Facebooku. Zwrócił się do wszystkich nauczycieli, pisząc: "Dzisiaj możemy wysoko nosić głowę".

Od 8 kwietnia trwa ogólnopolski strajk nauczycieli zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Wczoraj szef Związku Nauczycielstwa Polskiego poinformował o zawieszeniu strajku od najbliższej soboty. Za "dni strajkowe" wszystkim nauczycielom podziękował wójt gminy Kadzidło.

Poniżej wpis Dariusza Łukaszewskiego:

Drodzy dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy szkół, drodzy uczniowie, rodzice,

z całego serca dziękuję za dni strajkowe. Wiem dobrze, jak trudny to był czas, jak wielkie emocje towarzyszyły wlokącym się godzinom. Nie umiem pogodzić się z obrzydliwą nagonką jakiej doświadczyli nauczyciele. To bardzo smutne, abyśmy w wolnym kraju, który tak niedawno, za ogromną cenę, odzyskał niepodległość, musieli wysłuchiwać od rządzących tylu zniewag. Dzisiaj możemy wysoko nosić głowę. Nie jesteśmy podobni do zbrodniarzy z Wehrmachtu. Przeciwnie. Pozostajemy cudownie biało-czerwoni, kochamy nasze szkolne mury, kochamy naszych uczniów, cenimy rodziców, którzy ani razu, nie wykorzystali przeciwko strajkującym nauczycielom, tutaj, w Gminie Kadzidło, żadnych dokuczliwych, a przecież możliwych, argumentów. Strajk pokruszył wiele mitów. Wszyscy wiemy, że szkoła jest potrzebna, jest niezbędna, decyduje o miejscu Polski. Wiemy już, że to nie nauczyciele potraktowali uczniów jako zakładników. Przeciwnie. Przez wszystkie strajkowe dni szkoły były otwarte. Dyrektorzy organizowali zajęcia opiekuńcze. Gotowi byli otoczyć swoich wychowanków szczerą opieką. Wiemy, że wielu uczniów dało niezwykłe, wzruszające świadectwo troski o los oświaty, o pozycję swoich nauczycieli, o przyszłość małych ojczyzna, o los kraju. To uczniowie potrafili ocalić wartość słowa, z obrzydzeniem słuchali prostackich inwektyw, i powtarzali: to nasi nauczyciele, to to nasi mistrzowie, nasi pedagodzy. Wiemy już, że to nie nauczyciele są problemem gminnych budżetów. Winny jest system, niska subwencja oświatowa, fatalna deforma, likwidująca gimnazja, demografia, na którą kolejni ustawodawcy nie zaproponowali żadnego lekarstwa. Również o to był i jest ten strajk. Wiemy doskonale, że godność, honor, imponderabilia, są ciągle ważne. Wiemy, że tak różni nauczyciele, mający tak różne sympatie polityczne, stali się sobie bliżsi, niźli kiedykolwiek. Tego żaden diabeł nie zrozumie, choć jeszcze wiele razy stuknie kopytami. Wiemy dobrze, kto okazał sympatię dla strajkujących, a kto haniebnie zawiódł, kto dostrzegł nauczycielski dramat, a kto zlekceważył, poniżył, pomniejszył, nie pochylił się nad bliźnim.

Ogromnym szacunkiem obdarzam panie sekretarki, panie z obsługi, woźnych. Wasza życzliwość stawała się najwyższą nagrodą. Powtarzajmy z uporem, to nie był, nie jest, to nie będzie strajk polityczny. Nikt nie ma prawa zafałszować istoty tego strajku. Nie kłaniamy się żadnej partii, nie wywracamy żadnego rządu. Chcemy pozostać państwowcami, mieć swoje poglądy, ale być odpornymi na tanią propagandę partyjną. Chcemy tworzyć korpus służby publicznej, szanowany przez każdą kolejną, zwycięską partię polityczną. Wołamy najwyraźniej: Polska jest naszą Ojczyzną, najdroższym miejscem na świecie, drogocenną wartością, i pragniemy, aby była przestrzenią mądrych, otwartych, wykształconych, zasobnych, oczytanych ludzi. Wolność nie bierze się z bredzenia i populizmu, konformizmu i oportunizmu, dwulicowości i służalczości. Wolność jest pracą, wysiłkiem, wielobarwną wyobraźnią, intelektualną obecnością, czasami, jak ostatnio, znakiem sprzeciwu. I potrafimy oddać naszym uczniom wszystko: czas, pasję, talenty, cierpliwość, wierząc, że to także jest patriotyzm, patriotyzm najwyższej próby. Dziękuję, kochani, tym , którzy nie bali się ani razu, tym, którzy wypłakali swoje lęki, tym, którzy nie odstąpili, tym, którzy dyskretnie przekazali otuchę i wyrazy uznania. Każdy z nas został przez ten strajk odmieniony, i jest to odmiana, przyznajmy, fascynująca. Wiwat strajkujące Kadzidło, Dylewo, Chudek, Wach. Wiwat nauczyciele, rozsiani od Szczecina, po Rzeszów, od Wrocławia, po Suwałki.

Z wdzięcznością bezgraniczną. Dariusz Łukaszewski.


REKLAMA
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~EW, 14:33 26-04-2019,   77%
To die Wójt pomylił bo tylko weszło się do sklepu lokalnego to kasjerki pokazały swoje zadowolenie że przyszedł nauczyciel i oczywiście odpowiednio komentowały.
odpowiedz   •   oceń :  
~Zastanów się, zanim skome, 14:53 26-04-2019,   43%
.


Dobrzy ludzie, niech wam Bóg wybaczy nienawiść, głupotę i pychę!.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:14 26-04-2019,   64%
co za bzdury wypisuje, przez pierwszy  tydzień to było nawet zabawne. A teraz dupy w troki i do roboty
odpowiedz   •   oceń :  
~Ufff, 05:49 27-04-2019,   38%
Gdyby nie strajki żyłbyś w PRLu. Obejrzyj coś innego niż TV reżimową. Strajk jest po to by odzyskać godność ale tego nie zrozumiesz
odpowiedz   •   oceń :  
~gosc, 15:17 26-04-2019,   68%
Wiekszosc rodzicow uwaza, ze dlugo beda musieli strajkujacy odbudowywac  swoj dotychcasowy "autorytet",Te wystepy, te spiewy dlugo pozostana w pamieci uczniow i rodzicow,
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:33 26-04-2019,   50%
@~gosc Niech wojt tym darmozjadom wyplaci za strajk.
Za nauczycieli to musimy się wstydzić. Ich pazerność nie zna granic
odpowiedz   •   oceń :  
~Ło matko!, 05:46 27-04-2019,   50%
Propaganda z TVPis ci mózg przeżarła
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:37 26-04-2019,   44%
Jak długo warto powtarzać brednie TVP?
odpowiedz   •   oceń :  
~K, 15:39 26-04-2019,   42%
Super zgadzam się z tym
odpowiedz   •   oceń :  
~kadzidlak, 17:00 26-04-2019,   42%
Wójt Łukaszewski jest nad nauczycielami, nad dyrektorami i nad .........? Pytano mnie w Ostrołęce czy nie chodził do jakiegoś zakonu bo zwraca się do ludzi "kochani". Porównałem to z proboszczem w Kadzidle. Na mszy, którą odprawiał i czytał ogłoszenia parafialne(całe wysłuchałem do końca) użył tego słowa 4 razy. Pierwszą sesję rady gminy odsłuchałem i do połowy jej trwania wójt użył tego słowa kilkanaście razy, a w końcówce sesji gdy radni zadawali konkretne pytania zwracał się do nich po imieniu.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:19 26-04-2019,   40%
@~kadzidlak I co niby cię w tym razi? Pytano cię. Dobry dowcip. Ostrołęki to nie obchodzi.
odpowiedz   •   oceń :  
~Mmmm, 05:54 27-04-2019,   40%
@~kadzidlak Zastanów się dlaczego jako jeden z nielicznych został ponownie wybrany (po raz czwarty). Za to że ma ogromną klasę, potrafi okazać ludziom szacunek. Strajk to niezwykle trudny czas. Nikt nie strajkuje od tak sobie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Ufff, 06:05 27-04-2019,   38%
@~kadzidlak Że też się jeszcze Śniadachy nie pogodziły z przegraną. Ta klęska musiała zaboleć
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:06 27-04-2019,   50%
@~Ufff Obsesja Daruś, obsesja. Gały ci Śniadachami zarosły. Wszędzie Śniadachów widzisz, to może i białe myszki???
odpowiedz   •   oceń :  
~Tempiciel obłudy, 17:20 26-04-2019,   80%
I to pisze człowiek , który w swojej gminie zlikwidował i przekształcił połowę szkół. Obłuda w czystej postaci.
odpowiedz   •   oceń :  
~Realista, 05:58 27-04-2019,   38%
@~Tempiciel obłudy A może powinien wybudować jeszcze ze trzy? Nie znasz realiów- nie wypowiadaj się, zwłaszcza że to robi Rada Gminy a nie wójt
odpowiedz   •   oceń :  
~Tępiciel obłudy, 07:18 27-04-2019,   80%
@~Realista Znam realia. Wtedy , gdy zlikwidowano szkoły wszyscy radni poza jednym  byli z komitetu wójta, więc rada wykonywała jego polecenia.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:33 26-04-2019,   83%
każdy ma prawo strajkować... ale nie każdemu musi się podobać forma strajku...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:44 26-04-2019,   90%
Zgadzam się. Czekam na strajk kasjerek, bo nie mogę patrzeć jak wredni klienci je poganiają, oczywiście nawalony pełen koszyk i się śpieszą grillować. A nikt nie bierze pod uwagę, że kasjerka nie może się pomylić, bo straty pokrywa z własnej kasy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan, 17:36 26-04-2019,   67%
Czy Pan wójt zapłacił nauczycielom za strajk, tzn jak obiecał?
odpowiedz   •   oceń :  
~Mmmm, 06:01 27-04-2019,   17%
@~Jan Nic mam nie obiecywał - nie kłam. Zawsze za to szuka rozwiązań jak można ludziom pomóc.
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 17:48 26-04-2019,   74%
Dzień dobry!

Króciutka polemika z p. wójtem:

Cyt. "Drodzy dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy szkół, drodzy uczniowie, rodzice,
z całego serca dziękuję za dni strajkowe".

- No, dobra - podziękowania przyjęte, ale podziękowania  to za mało. Kto nam, nauczycielom,  zapłaci za "dni strajkowe"?  - wójt?!

Cyt. "Dzisiaj możemy wysoko nosić głowę"

- Taaaa... Możecie wysoko nosić głowę, uzbrojoną w krowie rogi i świńskie ryje, przy wtórze świńskich kwików i krowich muczeń...

Cyt. "To uczniowie potrafili ocalić wartość słowa, z obrzydzeniem słuchali prostackich inwektyw, i powtarzali: to nasi nauczyciele, to to nasi mistrzowie, nasi pedagodzy"

- "nasi nauczyciele,  to nasi mistrzowie, nasi pedagodzy" śpiewający coś o "buractwie uczniów", o "prąciach" i "leniach" itp. No  kurna, zaiste - takie belfry to autorytety dla uczniów...

Cyt. "Wiemy już, że to nie nauczyciele są problemem gminnych budżetów. Winny jest system, niska subwencja oświatowa, fatalna deforma, likwidująca gimnazja, demografia, na którą kolejni ustawodawcy nie zaproponowali żadnego lekarstwa. Również o to był i jest ten strajk"

- a ja, kurna w reżimowej TV słyszałam, że jedynym postulatem było "dajcie 1000zł,  albo 30% podwyżki bo ja nie dostaniemy tego to wasze bachory nie podejdą ani do egzaminów gimnazjalnych, ani konczących szkołę podstawowa ani do matur""

Cyt. "Wiemy doskonale, że godność, honor, imponderabilia, są ciągle ważne".

Najbardziej te cechy nauczycielskie widoczne były podczas ich "śpiewów" i "kupletów" z krowami i innymi zwierzakami...

Cyt. "Wiemy, że tak różni nauczyciele, mający tak różne sympatie polityczne, stali się sobie bliżsi, niźli kiedykolwiek".

Dlatego w ramach tej "bliskości", nauczyciele nie biorący udziału w strajku byli opluwani, wyszydzani, stygmatyzowani, zastraszani przez ich strajkujących kolegów

Cyt. "Powtarzajmy z uporem, to nie był, nie jest, to nie będzie strajk polityczny. Nikt nie ma prawa zafałszować istoty tego strajku. Nie kłaniamy się żadnej partii, nie wywracamy żadnego rządu".

Dlatego ciągle fotografujemy się z notablami z PO, SLD, Broniarz to były członek SLD a wierchuszka ZNP to POspolite lewactwo

Cyt. "Wołamy najwyraźniej: Polska jest naszą Ojczyzną, najdroższym miejscem na świecie, drogocenną wartością, i pragniemy, aby była przestrzenią mądrych, otwartych, wykształconych, zasobnych, oczytanych ludzi. Wolność nie bierze się z bredzenia i populizmu, konformizmu i oportunizmu, dwulicowości i służalczości".

O, kurna, chłopie - tutaj to żeś pojechał aż mnie zatkało...

Cyt. "Każdy z nas został przez ten strajk odmieniony, i jest to odmiana, przyznajmy, fascynująca. Wiwat strajkujące Kadzidło, Dylewo, Chudek, Wach. Wiwat nauczyciele, rozsiani od Szczecina, po Rzeszów, od Wrocławia, po Suwałki".

- a tak już poważniej - wójcie, brałeś leki, w spodenkach sucho?

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:01 26-04-2019,   13%
@~Anna - Kurpiowska Panna Polemika to jest oko w oko. A ty jesteś zwykłym hejterem, pisowskim obszczymurkiem, któremu pis płaci stanowiskiem lub kasą... Hi hi..
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 22:29 26-04-2019,   80%
Dobry wieczór!

Cyt. "ty jesteś zwykłym hejterem, pisowskim obszczymurkiem, któremu pis płaci stanowiskiem lub kasą"

- Cicho, bo się wyda...

Pozdrawiam, Anna - kurpiowska Panna, Zwykły Hejter, PiSowski Obszczymur...
Życzę dobrej nocy i kolorowych snów...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:49 26-04-2019,   80%
Z przykrością stwierdzam, że niestety Panna ma rację :(

Przykro mi. To co zrobili "nauczyciele". Niestety to już tylko ludzie nieudolnie wykonujący ten zawód spowodowało, że do tego strajku z dumą mówiłem, że jestem będę. Teraz będzie już WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Ufff, 06:03 27-04-2019,   50%
@~Anna - Kurpiowska Panna Piszesz teksty na "paski" w TVP?
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 12:08 27-04-2019,   84%
@~Ufff Dzień dobry!

Pecunia non olet. Z czegoś muszę żyć...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 17:59 26-04-2019,   75%
Małe sprostowanie. Broniarz nie należał do SLD, ino wspierał czynnie KOD-orastów i chętnie pokazywał się z nimi jak i z politykami PO i Nowoczesnej. Taki to z niego, kurna - "bezpartyjny związkowiec"...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:48 26-04-2019,   40%
@~Anna - Kurpiowska Panna Teraz napisz o Proksie. Radny pis przewodniczący solidarności na raz.  To cię już nie razi?
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 18:09 26-04-2019,   76%
Kochani!

Tego,  co zrobiła garstka oszołomów nauczycielskich, nie da naprawić się przez długie lata. Te prostackie, wulgarne  przyśpiewki, przebieranki w rogaciznę, głupawe, nie licujące z powagą zawodu nauczycielskiego kuplety, po prostu hańbią całe środowisko nauczycielskie, w sposób absolutny podrywają resztki autorytetu nauczycielskiego. Zachowanie nauczycieli, śpiewających o "prąciach" o "soku z buraków" itp. to hańba dla zawodu nauczycielskiego.
No, ale obudzili się z rękami w nocniku: praktycznie nic nie wywalczyli, stracili autorytet, stracili połowę miesięcznych poborów, podwinęli ogony i jak teraz spojrzą swoim uczniom w oczy?
A tu, gość pisze "Każdy z nas został przez ten strajk odmieniony, i jest to odmiana, przyznajmy, fascynująca". O, ludziska - trzymajta mnie mocno...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~kobieta, 18:49 26-04-2019,   40%
@~Anna - Kurpiowska Panna Jako panna zapewne religijna nie masz dzieci uczęszczających do szkoły, więc nie masz pojęcia o pracy i poświęceniu nauczycieli. Podoba ci się poniżanie ludzi przez guru pis, 500+ dla krów, 100+ dla świń, to według ciebie jest normalne. Nauczyciel powinien pracować za darmo, dla idei. Cieszysz się, że nie wywalczyli nic. Wywalczą, na pewno wywalczą. Jak można być tak wrednym, nieżyczliwym, zawistnym człowiekiem?  Opamiętaj się panno, kurpiowska katoliczko, bądź taktowna, kulturalna, dobrze wychowana, nie ziej jadem i nienawiścią w stosunku do innych, a będzie ci się lepiej żyło.  Szanowni Nauczyciele, Pedagodzy, popieram Was, życzę dużo cierpliwości i wytrwałości.
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 19:26 26-04-2019,   62%
@~kobieta Dobry wieczór!

Cyt. "Opamiętaj się panno, kurpiowska katoliczko, bądź taktowna, kulturalna, dobrze wychowana, nie ziej jadem i nienawiścią w stosunku do innych, a będzie ci się lepiej żyło".

Zacna kobieto! Orędowniczko pokoju! Dziecko szczęścia! Niewiasto fortuny!

Dziękuję serdecznie za te krytyczne, acz zupełnie słusznie słowa, skierowane pod moim adresem. Wierzaj mi niewiasto: słowa twoje były dla mnie niemałym wstrząsem. Zupełnie przeorały moją mentalność, rozbudziły uśpione dotąd we mnie pokłady dobroci i życzliwości, zdopingowały mnie do jeszcze większej i wydajniejszej pracy nad swoim ułomnym charakterem, zintensyfikowały moje doznania organoleptyczne, rozpaliły we mnie tęsknicę do czynienia dobroci, tchnęły we mnie ożywcze powiewy miłości do wszelakiego stworzenia, uskrzydliły moje szlachetne myśli, sprowokowały mnie do zastanowienia nad marnością mojego żywota, ośmieliły mnie do czynu, natchnęły do czynienia dobroci, zainspirowały mnie do pracy nad swoim wrednym charakterem, pobudziły mnie do naPiSania tego grafomańskiego, ramotowatego, nikomu niepotrzebnego tekstu...

Pozdrawiam serdecznie, tęsknie, czule a mile... Łącze wyrazy szacunku, czci, atencji, poważania, uszanowania, rewerencji i sympatii - odmieniona Anna - Kurpiowska Panna...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:15 26-04-2019,   34%
@~Anna - Kurpiowska Panna Lepiej sprawdź i napisz... Co to za dewiacja jak facet, pisowski trol, podpisuje się anna pisowska panna, czy jakoś tak.... I dobra rada idź się leczyć.
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 21:37 26-04-2019,   86%
Dobry wieczór!

Mój drogi! Jestem facetem, ale czuję się kobietą, ubieram się jak kobieta, maluję się jak kobieta, myślę jak kobieta, używam kobiecych kosmetyków...

Co do "dobrej rady", to dziękuję serdecznie za nią, ale wcale mnie nie pocieszyłeś. Leczę się od dawien dawna, wydałam na doktorów pół majątku - bez rezultatu. Wszystkie uczone doktory, tuzy światowej medycyny i najwybitniejsze konsylia lekarskie, rozkładają bezradnie ręce nade mną, twierdząc, że mój przypadek jest nieznany współczesnej medycynie, a przez to jest nieuleczalny: muszę więc z tym żyć...

Pozdrawiam cieplusio... Życzę dobrej nocy i smacznych snów...,
Anna - Kurpiowska Panna  - Troll PiSowski Pierwszej Rangi...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:05 26-04-2019,   0%
@~Anna - Kurpiowska Panna Wydałeś na doktora majątek? Przecież kochany pis uzdrowił służbę zdrowia i leczymy się za darmo. Ty nie?
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 22:39 26-04-2019,   86%
Dobry wieczór!

Cyt. "leczymy się za darmo. Ty nie?"

PiSałam, że mój przypadek jest indywidualny, zupełnie nieznany medycynie - nie ma na niego lekarstwa, więc i NFZ nie finansuje leczenia. Muszę leczyć się prywatnie. Nawet dr Rafał Wilczur, dr House, dr Quinn, dr Judym, ani znachor Antoni Kosiba, a nawet Doktor z Alpejskiej Wioski nie byli w stanie, za żadne pieniądze mnie uleczyć...

Pozdrawiam... Życzę kolorowych, zdrowych snów...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:59 26-04-2019,   78%
Wójt dziękuje za strajk i wstrzymanie zajęć w szkołach... brak mi słów
odpowiedz   •   oceń :  
~Kadzidlak, 20:28 26-04-2019,   85%
Teraz aby radnym do glowy nie przyszlo zaplacic za ten strajk.wojt obiecal,wspieral niech.ze.swoich pensji odda przeciez dostal podwyżkę
odpowiedz   •   oceń :  
~nauczycielka, 20:40 26-04-2019,   79%
Wstyd mi, że moją Gminą Kadzidło kieruje taki hipokryta. Jeżeli wójcie nie zapłacisz strajkującym nauczycielom Gminy z własnej kieszeni, bo obiecałeś wiedząc, że strajkujący za strajk pieniędzy nie dostaną, bo prawo nie pozwala, to spotkamy się w.sądzie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Nauczyciel, 21:28 26-04-2019,   28%
@~nauczycielka Mi nic nie obiecywał. I się nie spodziewam. A tak wogóle to widzę chęć zmian przez Morawieckiego. Uważam, że to sukces tego strajku, bo zmiany w szkole są potrzebne.
odpowiedz   •   oceń :  
~zibi, 21:09 26-04-2019,   82%
naoglądal sie TVNu
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:23 26-04-2019,   13%
@~zibi A ty tvpis..
odpowiedz   •   oceń :  
~ADAM, 22:20 26-04-2019,   17%
Panie wójcie nauczyciel to zawód odpowiedzialny i wazny dla młodych pokolen .Szkoda ze tak niezauwazalny  w obecnej rzeczywistosci  . Nauczyciele kształca przyszle młode pokolenia z zaangazowaniem ale pensja to oplakana jest . to nie był, nie jest, to nie będzie strajk polityczny. Nikt nie ma prawa zafałszować istoty tego strajku. zgadzam sie  w pełni  ze słowami pana wójta ,iz Nie kłaniamy się żadnej partii, nie wywracamy żadnego rządu. Chcemy pozostać państwowcami, mieć swoje poglądy, ale być odpornymi na tanią propagandę partyjną. Wszyscy wiemy, że szkoła jest potrzebna, jest niezbędna, decyduje o miejscu Polski.To słowa prawdziwe tak.prawdziwe są to tez argumenty  to ,ze kazdy strajkujacy wiedzial o tym ,iz  kasa za strajk sie nie nalezy,nauczyciele to wiedzieli strajkujac.To prawda.
odpowiedz   •   oceń :  
~Uczen, 22:34 26-04-2019,   25%
Panie Daruiuszu  jest Pan wielki.
odpowiedz   •   oceń :  
~su, 23:01 26-04-2019,   79%
Co to za wójt? kto go wybrał ? Cieszy się i popiera strajk i to że dzieci przez 3 tygodnie chodziły bez żadnej opieki. To jakiś wywrotowiec , albo ma związki z platformą pseudoUBywatelską.
odpowiedz   •   oceń :  
~Nauczyciel, 05:44 27-04-2019,   43%
@~su Nie 3 tygodnie, tylko 5 dni (święta, egzaminy) A do strajku nauczyciele mają konstytucyjne prawo! Za organizację edukacji odpowiada rząd. Rząd, który rozdaje nasze pieniądze zamiast uczciwie zapłacić za pracę!!! Z tym problemem proszę iść do Zalewskiej, Kaczyńskiego i reszty
odpowiedz   •   oceń :  
~Do su, 20:57 27-04-2019,   100%
@~su A w wakacje które trwają 2 miesiące to z opieką chodzą???
odpowiedz   •   oceń :  
~Ktoś, 06:50 28-04-2019,   -
@~Do su A nauczyciele dostają wypłatę za ciężką pracę w wakację!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Terminator, 23:19 26-04-2019,   82%
Obłudnik chce na plecach nauczycieli zwiększać swoją popularność.
odpowiedz   •   oceń :  
~su, 23:29 26-04-2019,   84%
Cwaniak ten wasz wójt , zamiast starać się , żeby podlegające mu szkoły funkcjonowały bez zakłóceń , on pochwala strajk chcąc zdobyć kilkaset głosów na następne wybory. A dzieci mają 3 tygodnie nauki w plecy , już widze jak nauczyciele teraz to nadrobią.  Rozumiem , że wójt będzie również pochwalał jak mu zastrajkują pracownicy w gminie ? wygłosi płomienne przemówienie i wypłaci im premie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:43 26-04-2019,   78%
Co za pacan.
odpowiedz   •   oceń :  
~kjh, 23:50 26-04-2019,   80%
Jak zwykle musiał wygłosić swoje mądrości..
odpowiedz   •   oceń :  
~kjh, 00:21 27-04-2019,   72%
Jak zwykle musiał wygłosić swoje mądrości..
odpowiedz   •   oceń :  
~kadzidlak, 00:36 27-04-2019,   82%
Wójcie znów chciałeś zabłysnąć a tu zonk i nic nie wyszło. czas spojrzeć prawdzie w oczy poparcie spada drastycznie i nie pomogą ustawki, dancingi, spotkania itp. A swoją drogą , szkoda mi Was nauczyciele,że znów daliście się oszukać, waszym kosztem ktoś chce błyszczeć.
odpowiedz   •   oceń :  
~Nie nauczyciel., 01:49 27-04-2019,   75%
Nikt nikogo nie zmusza aby być nauczycielem!
Nie podoba się to do roboty . Można robić inne rzeczy. A wójt - szczyt obłudy, nie wszystko w gminie zależy od subwencji. Może warto zacząć od własnego podwórka .
odpowiedz   •   oceń :  
~Rodzic, 06:50 27-04-2019,   -
Rodzic
odpowiedz   •   oceń :  
~Rodzic, 06:58 27-04-2019,   67%
Strajk dla wszystkich, czyli uczniów, nas rodziców i nauczycieli, jest  czasem na przemyślenie stanu edukacji. Nawet premier przyznał, że reforma jest niezbędna. Reforma reformy! Mamy szczęście, że nasz wójt bardzo wspiera szkoły. Wspiera uczniów.  I nie pieniądze  są kluczowe, choć dla każdego  przecież ważne. Niech nauczyciele zarabiają więcej  i niech szkoły lepiej pracują.
odpowiedz   •   oceń :  
~su, 08:16 27-04-2019,   67%
do ,,~Nauczyciel''  : co ty wygadujesz jako nauczyciel liczyc nie umiesz , jakie 5 dni ???? moje młodsze dziecko 3 tygodnie błąka się po domu zamiast przerabiać program , bo cała SP nr 10 strajkuje , córka mówiła , że w szkole tylko kilku nauczycieli , reszta w domu.
Witdać , że jesteś ze starej opcji skoro twierdzisz  , że Kaczyński rozdaje pieniądze. Kobieto zrozum to nie jest rozdawanie , to 100 razy lepiej zainwestowane pieniądze w dzieci i młodzież  niż jakąkolwiek podwyżkę. Zresztą tego nie można w ogóle porównywać.

Do strajku oczywiście macie prawo ale żeby ,,uzciwie'' zapłacić za prace (tak jak napisałaś) najpierw trzeba ,,uczciwie '' pracować tak jak w innych zawodach.

Jedyną korzyścią z tego waszego strajku jest to , że w końcu może zreformują ten chory system: zwiększyć ilość godzin pracy , w wakacje zwolnić 40% nauczycieli żeby było tyle co w innych krajach , zlikwidować karte nauczyciela i inne komunistyczne przywileje , które dostawaliście od PZPR jak żadna grupa społeczna
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan, 10:00 27-04-2019,   75%
Śmieszny człowieku mówisz o wielkich rzeczach, a nie podziękowałeś tym ,którzy nie strajkowali i uratowali nauczycielom duuupppę.Tak na prawdę to myślisz kasa,kasa kasa,kasa!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Do poety, 15:06 27-04-2019,   100%
A bujaj ty się zaklamancu
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:22 27-04-2019,   17%
Wspaniały list. Dziękujemy za wsparcie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Xxxxx, 16:22 27-04-2019,   50%
Zaraz, zaraz  czegoś tu nie rozumiem.  Jak to  ,, dzieci błąkają się 3 tygodnie bez opieki "? Czy nauczyciele to są darmowe opiekunki dla waszych dzieci ? Jak macie dzieci i bierzecie na nie 500 + to chyba możecie zapewnić im opiekę !!! A jeśli Was nie stać to zmieńcie zawód !!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Jack, 16:18 27-04-2019,   67%
Rodzice podziękują wójtowi za te haniebne słowa.
odpowiedz   •   oceń :  
~Roki, 16:33 27-04-2019,   50%
Ten wójt pomylił się z stanowiskiem jakie zajmuje powinien ulice zamiatać w kadzidle a nie być wójtem to jest hańba
odpowiedz   •   oceń :  
~Kurp, 18:23 27-04-2019,   37%
Zastanów się człowieku co Ty piszesz.  Ten Wójt to jest normalnie, logicznie myślący człowiek.  Inteligentny. A Ty jesteś albo ograniczony umysłowo, albo przemawia przez Ciebie mowa nienawiści.  Myślę,  że to Ty powinieneś zagniatać te ulice .
odpowiedz   •   oceń :  
~Rodzic, 19:25 27-04-2019,   20%
Rodzice już są wdzięczni. Za  zajęcia pozalekcyjne, za wycieczki, za nagrody, za otwarte drzwi w urzędzie. Możecie Kadzidłu  pozazdrościć.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1