2018-03-05T09:50:21+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Debata o bezpieczeństwie mieszkańców gminy Łyse [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
2

W Zespole Szkół Powiatowych w Łysych odbyła się debata ewaluacyjna poświęcona bezpieczeństwu na terenie gminy. Jej celem była ocena osiągniętych rezultatów i zakresu realizacji wniosków sformułowanych przez mieszkańców podczas poprzedniej debaty, która odbyła się 13 czerwca ubiegłego roku.

Podczas spotkania zostały także omówione nowe narzędzia teleinformatyczne, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa, mowa tu o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”.

W debacie udział wzięli: mieszkańcy gminy Łyse, komendant miejski policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański wraz ze swoim I zastępcą kom. Andrzejem Dziadakiem, wicestarosta ostrołęcki Krzysztof Parzychowski, wójt gminy Łyse Jerzy Ksepka, przewodniczący Rady Gminy Łyse Kazimierz Drężek, prezes Zarządu Gminnego Związku OSP Adam Chrzanowski,  komendant komisariatu policji w Myszyńcu kom. Krzysztof Samul, a także naczelnicy i  kierownicy ostrołęckiej komendy.

Po przywitaniu uczestników debaty rezes Zarządu Gminnego Związku OSP Adam Chrzanowski z uwagi na trwający sezon grzewczy omówił zagrożenia w tym zakresie zachęcając tym samym do instalacji czujki czadu i dymu. Następnie kom. Krzysztof Samul przedstawił realizację wniosków sformułowanych podczas poprzedniej debaty, przybliżył strukturę Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz omówił stan bezpieczeństwa na terenie gminy Łyse.

Po zakończeniu jego wystąpienia policjant ostrołęckiego zespołu komunikacji społecznej zaprezentował nowe narzędzia informatyczne dzięki którym można w bardzo szybki sposób skontaktować się np. z dzielnicowym naszego rejonu służbowego oraz mieć wpływ na bezpieczeństwo. Mowa tu o aplikacji „Moja Komenda” oraz Krajowej Mapie Bezpieczeństwa.   KMZB pozwala na dodawanie za pomocą aplikacji zgłoszeń dotyczących różnych obszarów bezpieczeństwa. Po dodaniu zgłoszenia we wskazane miejsce jadą policjanci i weryfikują zgłoszenie.

Następnie rozpoczął się najważniejszy punkt spotkania, czyli dyskusja. Była ona doskonałą okazją, by podzielić się swoimi uwagami w tak szerokim gronie osób reprezentujących instytucję odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa. Podczas rozmowy z mieszkańcami głównym tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Omówiono także najczęstsze sposoby działania oszustów metodami na „wnuczka” oraz na „policjanta”, a także wskazano sposoby na ich unikniecie.

Poinformowano także mieszkańców o zmianach w posterunku policji w Łysych dotyczących stałych dyżurów  jego kierownika. Odbywały się będą  one w każdy poniedziałek w godzinach 10:00 – 14:00.

Na zakończenie debaty głos zabrali: komendant miejskiej policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański, wicestarosta ostrołęcki Krzysztof Parzychowski oraz wójt gminy Łysy Jerzy Ksepka. Podkreślili konieczność organizacji tego rodzaju debat, podczas których mieszkańcy, a także przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa mogą wymieniać swoje uwagi w tym zakresie oraz zgłaszać spostrzeżenia.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×