2018-03-07T13:39:25+01:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Powiat ostrołecki,

Debata o bezpieczeństwie w gminie Lelis

REKLAMA
REKLAMA
0
0
2
Najlepszy komentarz
~Paulina, 00:34 08-03-2018,   -
Prusika synowi uczy jeszcze w szkole w Lelisie?
odpowiedz   •   oceń :  
W Centrum Kultury Biblioteki i Sportu w Lelisie odbyła się debata ewaluacyjna poświęcona bezpieczeństwu na terenie tej gminy. Jej celem była ocena osiągniętych rezultatów i zakresu realizacji wniosków sformułowanych przez mieszkańców podczas poprzedniej debaty, która odbyła się 12 czerwca ubiegłego roku. Podczas spotkania zostały także omówione nowe narzędzia teleinformatyczne, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa.

W debacie udział wzięli: mieszkańcy gminy Lelis,  Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański wraz ze swoim Zastępcą nadkom. Jarosławem Deptułą, Wójt Gminy Lelis Stefan Prusik, Dyrektor Starostwa Powiatowego w Ostrołęce ds. bezpieczeństwa i rolnictwa Artur Romanik, a także Naczelnicy i  Kierownicy ostrołęckiej komendy.

Po przywitaniu uczestników spotkania Naczelnik Wydziału Prewencji podkom. Piotr Góralczyk przedstawił realizację wniosków sformułowanych podczas poprzedniej debaty, przybliżył także strukturę Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz omówił stan bezpieczeństwa na terenie gminy Lelis.

Po zakończeniu jego wystąpienia policjant ostrołęckiego zespołu komunikacji społecznej zaprezentował nowe narzędzia informatyczne dzięki którym można w bardzo szybki sposób skontaktować się np. z dzielnicowym naszego rejonu służbowego oraz mieć wpływ na bezpieczeństwo. Mowa tu o aplikacji Moja Komenda oraz Krajowej Mapie Bezpieczeństwa. Mapa pozwala na dodawanie za pomocą aplikacji zgłoszeń dotyczących różnych obszarów bezpieczeństwa. Po dodaniu zgłoszenia we wskazane miejsce jadą policjanci i weryfikują zgłoszenie.  Należy dodać, że obydwie aplikację są całkowicie bezpłatne.

Następnie rozpoczął się najważniejszy punkt spotkania, czyli dyskusja. Była ona doskonałą okazją, by podzielić się swoimi uwagami w tak szerokim gronie osób reprezentujących instytucję odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa. Podczas rozmowy z mieszkańcami głównym tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w szczególności dotyczące korzystania z elementów odblaskowych. Omówiono także najczęstsze sposoby działania oszustów metodami na wnuczka oraz na policjanta, a także wskazano sposoby na ich unikniecie.

Na zakończenie debaty głos zabrali: Komendant Miejskiej Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański oraz Wójt Gminy Lelis Pan Stefan Prusik. Podkreślili oni konieczność organizacji tego rodzaju debat, podczas których mieszkańcy, a także przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa mogą wymieniać swoje uwagi w tym zakresie oraz zgłaszać spostrzeżenia.

Więcej zdjęć na stronie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Paulina, 00:34 08-03-2018,   -
Prusika synowi uczy jeszcze w szkole w Lelisie?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:28 08-03-2018,   -
Podolak robi tam bardzo dobrą robotę
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
wrzesień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 1
 2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń