2018-03-07T13:39:25+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Debata o bezpieczeństwie w gminie Lelis

REKLAMA
REKLAMA
1
0
2

W Centrum Kultury Biblioteki i Sportu w Lelisie odbyła się debata ewaluacyjna poświęcona bezpieczeństwu na terenie tej gminy. Jej celem była ocena osiągniętych rezultatów i zakresu realizacji wniosków sformułowanych przez mieszkańców podczas poprzedniej debaty, która odbyła się 12 czerwca ubiegłego roku. Podczas spotkania zostały także omówione nowe narzędzia teleinformatyczne, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa.

W debacie udział wzięli: mieszkańcy gminy Lelis,  Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański wraz ze swoim Zastępcą nadkom. Jarosławem Deptułą, Wójt Gminy Lelis Stefan Prusik, Dyrektor Starostwa Powiatowego w Ostrołęce ds. bezpieczeństwa i rolnictwa Artur Romanik, a także Naczelnicy i  Kierownicy ostrołęckiej komendy.

Po przywitaniu uczestników spotkania Naczelnik Wydziału Prewencji podkom. Piotr Góralczyk przedstawił realizację wniosków sformułowanych podczas poprzedniej debaty, przybliżył także strukturę Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz omówił stan bezpieczeństwa na terenie gminy Lelis.

Po zakończeniu jego wystąpienia policjant ostrołęckiego zespołu komunikacji społecznej zaprezentował nowe narzędzia informatyczne dzięki którym można w bardzo szybki sposób skontaktować się np. z dzielnicowym naszego rejonu służbowego oraz mieć wpływ na bezpieczeństwo. Mowa tu o aplikacji Moja Komenda oraz Krajowej Mapie Bezpieczeństwa. Mapa pozwala na dodawanie za pomocą aplikacji zgłoszeń dotyczących różnych obszarów bezpieczeństwa. Po dodaniu zgłoszenia we wskazane miejsce jadą policjanci i weryfikują zgłoszenie.  Należy dodać, że obydwie aplikację są całkowicie bezpłatne.

Następnie rozpoczął się najważniejszy punkt spotkania, czyli dyskusja. Była ona doskonałą okazją, by podzielić się swoimi uwagami w tak szerokim gronie osób reprezentujących instytucję odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa. Podczas rozmowy z mieszkańcami głównym tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w szczególności dotyczące korzystania z elementów odblaskowych. Omówiono także najczęstsze sposoby działania oszustów metodami na wnuczka oraz na policjanta, a także wskazano sposoby na ich unikniecie.

Na zakończenie debaty głos zabrali: Komendant Miejskiej Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański oraz Wójt Gminy Lelis Pan Stefan Prusik. Podkreślili oni konieczność organizacji tego rodzaju debat, podczas których mieszkańcy, a także przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa mogą wymieniać swoje uwagi w tym zakresie oraz zgłaszać spostrzeżenia.

Więcej zdjęć na stronie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×