2018-06-12T10:10:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Debatowali o bezpieczeństwie w Ostrołęce i powiecie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
0

W Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się debata ewaluacyjna poświęcona bezpieczeństwu na terenie naszego miasta i powiatu. Celem spotkania była ocena osiągniętych rezultatów i zakresu realizacji wniosków sformułowanych przez mieszkańców podczas poprzedniej debaty.

W debacie udział wzięli: przedstawiciele samorządu miasta, komendant miejski policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański wraz ze swoimi zastępcami kom. Andrzejem Dziadakiem oraz nadkom. Jarosławem Deptułą, wicestarosta ostrołęcki Krzysztof Parzychowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wiesław Szczubełek, przewodniczący samorządów osiedlowych, przedstawiciele Grupy Ratowniczej ,,Nadzieja”, a także naczelnicy,  kierownicy i dzielnicowi ostrołęckiej komendy.

Debata rozpoczęła się od podsumowania realizacji wniosków sformułowanych podczas poprzedniej debaty oraz omówienia stanu bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu. Szef ostrołęckiej policji w swoim wystąpieniu zaprezentował także funkcjonującą od pewnego czasu aplikację „Moja Komenda”, która umożliwia szybki i prosty sposób na kontakt z funkcjonariuszem dzielnicowym. Komendant zaprezentował także Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwala na dodawanie zgłoszeń dotyczących różnych obszarów bezpieczeństwa. Omówił także liczne działania profilaktyczne podejmowane przez ostrołęckich policjantów skierowane na bezpieczeństwo do różnych grup wiekowych.

Następnie rozpoczął się najważniejszy punkt spotkania, czyli dyskusja. Była ona doskonałą okazją, by podzielić się swoimi uwagami w tak szerokim gronie osób reprezentujących instytucje odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa.  Podczas debaty głównym tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Uczestnicy podczas zgłaszania wniosków podkreślali bardzo duże zaangażowanie w służbie policjantów dzielnicowych.

Debata odbyła się w poniedziałek, 11 czerwca.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×