eOstroleka.pl
Polska,

Dębno: Prąd poraził 9-latka. Matka była pijana

REKLAMA
zdjecie 9744
zdjecie 9744
fot. sxc.hufot. sxc.hu
REKLAMA
Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała 29-letnia kobieta, która „opiekowała się" 9-letnim synem i młodszą o rok córką. Chłopiec został porażony prądem i został przewieziony do szpitala. Ojciec dziecka uciekł, zanim przyjechał policyjny patrol. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj, tuż po godz. 19, policjanci otrzymali sygnał, że w miejscowości Dębno 9-letni Patryk został porażony prądem, a jego ojciec usiłuje przeszkodzić załodze karetki pogotowia zabrać go do szpitala.

Gdy funkcjonariusze przybyli pod wskazany adres, ustalili, że dziecko w momencie wypadku było pod opieką swoich rodziców. 29-letnia matka opiekowała się swoim synem i młodszą o rok córką, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ojciec dziecka przed przyjazdem policji uciekł.

O zdarzeniu powiadomiła sąsiadów 8-letnia siostra Patryka, prosząc o pomoc dla swojego brata, który został porażony prądem elektrycznym. Do wypadku doszło podczas próby podłączenia komputera przy pomocy przedłużacza elektrycznego. Chłopcem zajęli się ratownicy medyczni, którzy zabrali go karetką do szpitala w Leżajsku.  Życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo. Dziewczynka została pod opieką swojej babci.

W sprawie trwają czynności wyjaśniające. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku.

Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. - informuje KWP w Rzeszowie.
Źródło: policja.pl
Kalendarz imprez
sierpień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
 4  5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
 11 dk12  13  14 dk15 dk16 dk17
 18  19  20 dk21  22 dk23 dk24
 25  26  27  28  29 dk30 dk31
Dzisiaj:
Koncerty
×