eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

„Decyzja odważna, ale słuszna”. Poseł Popielarz staje po stronie władz Ostrołęki

REKLAMA
zdjecie 8049
REKLAMA
zdjecie 8049
Posłuchaj

Poseł Mariusz Popielarz wydał oświadczenie w sprawie Centrum Integracji Cudzoziemców w Ostrołęce. Parlamentarzysta pochwalił decyzję władz miasta dotyczącą uchylenia uchwały w tej sprawie. Jednocześnie skrytykował sposób, w jaki - jego zdaniem - debatę próbują prowadzić środowiska związane z Ruchem Narodowym.

Poseł Mariusz Popielarz nie krył w swoim oświadczeniu poparcia dla decyzji władz samorządowych Ostrołęki dotyczących sprawy Centrum Integracji Cudzoziemców. Rada miasta uchyliła ostatnio swoją uchwałę sprzeciwiającą się powstaniu CIC. Argumentowano to tym, że sprawa jest już nieaktualna, a CIC w Ostrołęce na pewno nie powstanie. Padł też argument, że uchwała, jeżeli zostałaby błędnie zinterpretowana, mogłaby przeszkodzić w pozyskaniu środków zewnętrznych.

Popielarz odniósł się do tej decyzji rady miasta.

"W ostatnich dniach w Ostrołęce pojawiło się wiele złych emocji wokół decyzji władz miasta dotyczących Centrum Integracji Cudzoziemców. Chcę jasno powiedzieć: była to decyzja odważna, ale słuszna. Dziękuję władzom samorządowym za odpowiedzialne podejście i kierowanie się faktami, a nie strachem" - napisał parlamentarzysta.

W swoim oświadczeniu poseł odniósł się również do sposobu prowadzenia debaty publicznej wokół tematu cudzoziemców w Polsce.

- Niepokoi mnie natomiast sposób, w jaki środowiska związane z Ruchem Narodowym próbują prowadzić tę debatę. Zamiast rzeczowej rozmowy coraz częściej widzimy budowanie podziałów, wzbudzanie nienawiści wobec innych ludzi i odwoływanie się do nacjonalistycznych emocji. Takie działania nie służą ani mieszkańcom Ostrołęki, ani Polsce - ocenił poseł Popielarz.

W swoim oświadczeniu poseł sięgnął również po szerszą historyczną perspektywę:

 Warto pamiętać, że przez wieki to także Polacy emigrowali do innych krajów, szukając bezpieczeństwa, pracy i lepszego życia. Korzystaliśmy z gościnności innych narodów i oczekiwaliśmy szacunku oraz uczciwego traktowania. Dziś nie powinniśmy o tym zapominać 

„Spożytkujcie energię na rzecz Ostrołęki”

Mariusz Popielarz skierował również apel do młodych ludzi związanych ze środowiskami narodowymi.

- Młodzi ludzie z Ruchu Narodowego mogliby swoją energię spożytkować znacznie lepiej. W Ostrołęce dzieje się obecnie wiele dobrych rzeczy. Widać, że Prezydent Paweł Niewiadomski skutecznie działa na rzecz rozwoju miasta. Warto angażować się w te działania, które rozwiązują realne problemy mieszkańców, zamiast siać dezinformację, niechęć i niepotrzebne podziały - napisał poseł.

Oświadczenie kończy się ogólnym apelem o jakość debaty publicznej w mieście. -  Ostrołęka zasługuje na debatę opartą na faktach, wzajemnym szacunku i odpowiedzialności za przyszłość naszego miasta - zakończył.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17  18 dk19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27 dk28
 29  30  1  2  3  4  5
×