eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"DGP": Rosyjski węgiel w Ostrołęce. I to sporo przepłacony! Szokujące ustalenia

REKLAMA
zdjecie 9083
REKLAMA
zdjecie 9083
Posłuchaj
"Dziennik Gazeta Prawna" informuje dziś, że ostrołęcka elektrownia mogła przepłacić nawet 19 milionów złotych w trakcie zakupu 811 tysięcy ton rosyjskiego węgla. Sprowadzać go miała od 2005 roku. Trop ma wieść do... władz elektrowni.

– Co ciekawe, mieliśmy wówczas najnowocześniejszą instalację odsiarczania spalin, więc argument o węglu niskosiarkowym jest nietrafiony. Po prostu przepłacaliśmy za węgiel – mówi DGP Krzysztof Majkowski, były senator PiS, który był wieloletnim pracownikiem elektrowni.

Gazeta dotarła do dokumentów, z których wynika, że energia wyproduowana z węgla od Krexa była droższa od średniej ceny energii z polskiego węgla nawet o 1,77 zł/GJ w 2008 roku.

Dlaczego elektrownia w Ostrołęce wybrała Krex? "Dziennik Gazeta Prawna" wskazuje tu na osobę Edwarda Siurnickiego, który był wiceprezesem w spółce EC EKO, która mieści się... pod tym samym adresem co Krex.

Więcej przeczytasz w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×