eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dionizje 2016 w Ostrołęce: Poznaliśmy laureatów konkursu literackiego [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
Kacper Płusa zajął 2. miejsce w konkursie literackim (fot. eOstroleka.pl)Kacper Płusa zajął 2. miejsce w konkursie literackim (fot. eOstroleka.pl)
REKLAMA

Oliwia Mazur z Kołobrzegu została zwyciężczynią 24. Ostrołęckiego Konkursu Literackiego im. Dionizego Maliszewskiego. Nagrody wręczone zostały podczas Wieczoru w Arce, będącego jednym z elementów ostrołęckich Dionizji.

Nagrodę główną poetka z Kołobrzegu zdobyła, wyprzedzając Kacpra Płusę z Łodzi (2. nagroda) i Ewelinę Kępczyk z Krakowa (3. nagroda). Wyróżnienia otrzymali: Ewa Frączek z Warszawy, Kazimierz Ławida z Klepaczy, Weronika Tupaj z Karniowic i Katarzyna Zwolska-Płusa z Częstochowy. Nagrody w formie publikacji wierszy trafiły do Martyny Lipińskiej z Jastrzębia-Zdroju, Agnieszki Wojciechowskiej z Czerwonej Wody i Agnieszki Żądło z Zielonki. Nagroda specjalna dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce trafiła do ostrołęczanina Igora Milewskiego.

Wiersze oceniali jurorzy w składzie: Jerzy Beniamin Zimny - poeta i krytyk literacki z Poznania, Karol Samsel - poeta i krytyk literacki z Warszawy i Ostrołęki, a także Sabina Malinowska - zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce. W konkursie, którego 24. edycja miała miejsce w tym roku, wzięło udział 49 uczestników.

Nagrody w konkursie literackim wręczone zostały podczas Dionizji, czyli imprezy dedykowanej pamięci poety i propagatora kultury kurpiowskiej Dionizego Maliszewskiego, inicjatora i pierwszego prezesa Klubu Literackiego Narew. Z tej okazji odbył się Wieczór w Arce, którego bohaterem był Rafał Kowalewski - zaprezentował on koncert piosenki literackiej. Kontynuacja Dionizji już dziś - uczestników czekają warsztaty literackie i spotkanie z uczestnikami X Pleneru Malarsko-Literackiego w Lipnikach.

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×