zdjecie 7954
zdjecie 7954
zdjecie 7954
2021-10-13T23:41:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

DK-61: Przebudowa skrzyżowania na trasie Łomża-Ostrołęka. Interweniuje poseł

REKLAMA
fot. GDDKiAfot. GDDKiA
REKLAMA
1
0
1

Jeden z posłów zainteresował się sprawą skrzyżowania w Chojnach Młodych, na trasie Łomża-Ostrołęka. To dość niebezpieczne miejsce, które obecnie jest przedbudowywane. Polityk ma jednak wątpliwości, czy prace przebiegają odpowiednio.

Skrzyżowanie w Chojnach Młodych to niezwykle niebezpieczne miejsce na drodze krajowej 61. Często dochodziło tam do wypadków.

- Realizowana obecnie przebudowa skrzyżowania DK61 z drogami powiatowymi prowadzącymi do Śniadowa i Nowogrodu w miejscowości Chojny Młode (trasa Łomża–Ostrołęka) jest zdaniem użytkowników tej drogi, w tym członków lokalnej społeczności, błędnie zaprojektowana - twierdzi poseł Stefan Krajewski z PSL, który w tej sprawie złożył interpelację do ministra infrastruktury.

Dalej w interpelacji poseł pisze:

Już na etapie realizacji widoczne jest, iż ruch w tym miejscu będzie nieustannie wstrzymywany, a bezpieczeństwo zarówno podróżnych, jak i pieszych – zagrożone. Ogromne problemy z przejazdem mogą mieć zwłaszcza kierowcy wielkogabarytowych pojazdów, takich jak ciężarówki, tiry z naczepami czy ciągniki z doczepionymi urządzeniami rolniczymi. Pomimo licznych protestów organizowanych przez mieszkańców Chojen Młodych oraz okolic, ich uwagi dotyczące potrzeby odpowiedniego przebudowania tego skrzyżowania i wybudowania dużego ronda zostały zbagatelizowane. Trzeba mieć na uwadze, że jest to jedna z dróg o największym natężeniu ruchu w regionie, zarówno na trasie DK61, jak i na poprzecznych drogach powiatowych. Jest to jednocześnie miejsce bardzo licznych kolizji i wypadków śmiertelnych. Mieszkańcy liczyli na poprawę sytuacji po przebudowie, jednak w chwili obecnej widać, że ona nie nastąpi.

- W związku z powyższym, zwracam się z apelem o wzięcie pod uwagę głosu lokalnej społeczności oraz skorygowanie przebudowy ww. skrzyżowania zgodnie z jej sugestiami - dodał poseł Krajewski.

Poseł przesłał również pytania do ministra infrastrutury:

  • Czy obecna przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 61 Łomża–Ostrołęka z drogami powiatowymi w miejscowości Chojny Młode była poprzedzona konsultacjami?
  • Dlaczego oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie wziął pod uwagę postulatów lokalnej społeczności projektując tę drogę?
  • Czy podczas projektowania ww. drogi brano pod uwagę natężenie ruchu oraz liczbę kolizji i wypadków w tym miejscu? Dlaczego nie zastosowano rozwiązań, które mogłyby te problemy zniwelować?

Minister nie odpowiedział jeszcze na interpelację posła. Do sprawy wrócimy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Ddd, 17:47 14-10-2021,   -
Chcieli by tam 5 pasów, czy co? Na ukończeniu jest Via baltica i tą droga będzie się jeździć tylko na trasie Ostrołęka-Lomza. Warszawiacy już nie będą z ekspresówek zjeżdżać  
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×