eOstroleka.pl
Region,

Dlaczego roboty sprzątające zyskują na popularności?

REKLAMA
REKLAMA

Roboty sprzątające, czyli inaczej mówiąc, odkurzacze samojezdne, to wygodny sprzęt, który właściwie pozwala zapomnieć o konieczności samodzielnego odkurzania. Przeanalizowaliśmy zalety odkurzaczy automatycznych i przedstawiamy powody, dla których ludzie chętnie wybierają to rozwiązanie.

Dzięki robotom sprzątającym zyskasz czas

Roboty sprzątające to urządzenia, dzięki którym można odzyskać całkiem sporo czasu na własne przyjemności. Obowiązek odkurzania może w zasadzie niemal całkowicie zniknąć z listy zadań. Robot może odkurzać zarówno gdy jesteś w domu, jak i pod Twoją nieobecność. Zaoszczędzony czas i energię możesz przeznaczyć, na co tylko masz ochotę.

W czasie pracy urządzenia Ty możesz oddawać się ulubionym czynnościom, które Cię relaksują: oglądać serial, czytać książkę, wziąć kąpiel czy po prostu wyjść ze znajomymi lub przeznaczyć ten czas na aktywność fizyczną. Jeśli kupisz urządzenie dobrej jakości, to dodatkowo będziesz mógł korzystać z aplikacji mobilnej. Dzięki niej można utworzyć harmonogram sprzątania lub włączyć urządzenie, nawet gdy będziesz poza domem.

Niezauważalny w trakcie codziennych zadań

Roboty sprzątające w porównaniu z tradycyjnymi odkurzaczami są o wiele cichsze. Mają bardziej jednostajny i wytłumiony dźwięk. Nie przeszkadzają zatem w śnie dziecka, gdy zaplanujemy odkurzanie na wieczór, w oglądaniu ulubionego filmu czy serialu, rozmowie przez telefon czy rozmowie z bliskimi w domu.

Dodatkowo, dzięki specjalnej konstrukcji, nie rysują one podłóg. Mogą bezpiecznie odkurzać, zarówno panele, parkiety, jak i płytki czy kafle, bez ryzyka rys. Niestety tradycyjne odkurzacze nie są tak delikatne i zdarza się, że po odkurzaniu zostają nieestetyczne rysy na posadzkach.

Niewielkie rozmiary i masa odkurzacza

Standardowe odkurzacze zajmują sporo miejsca. Trzeba wygospodarować pomieszczenie gospodarcze lub całkiem sporą powierzchnię do przechowywania np. w szafie. To drugie wiąże się z kłopotliwym i zajmującym czas składaniem i rozkładaniem odkurzacza.

Roboty sprzątające bez problemu zmieszczą się pod komodą czy pod łóżkiem. Ich kompaktowy rozmiar sprawia, że zajmują niewiele przestrzeni i nie trzeba ich rozkładać.

Precyzyjne sprzątanie i funkcje dodatkowe

Roboty sprzątające pracują dokładnie. Wprawdzie odkurzają nieco dłużej niż standardowe odkurzacze, ale za to jakość pracy w niczym nie odbiega. A w wybranych modelach dokładność sprzątania jest nawet większa.

Poza tym na rynku dostępne są także roboty hybrydowe, które poza funkcją odkurzania, myją także podłogi. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze więcej czasu!

Na zakończenie dodamy, że roboty sprzątające to urządzenia, które zdecydowanie sprawdzają się wśród osób, które żyją aktywnie i cenią sobie komfort oraz własny wolny czas.

REKLAMA
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14  15 dk16 dk17
 18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×