2022-03-25T12:57:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dni otwarte w CIS. Placówkę odwiedziła wicemarszałek Elżbieta Lanc [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5131
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 5131
6
4
6

Centrum Integracji Społecznej przy ulicy Kołobrzeskiej w Ostrołęce zorganizowało dni otwarte. Z okazji, by zwiedzić obiekt i zapoznać się z jego działalnością skorzystała wicemarszałek województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. Samorząd Mazowsza miał wydatny wkład w powstanie placówki oraz metamorfozę, jaką na przestrzeni ostatnich lat przeszedł ten obiekt.

Centrum Integracji Społecznej powstało w budynku przy ulicy Kołobrzeskiej wykorzystywanym dawniej jako magazyny obrony cywilnej. Placówka została oficjalnie otwarta w lipcu ubiegłego roku. Zatrudnienie w CIS znalazło kilkadziesiąt osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i zawodowym. Wykonują oni zlecone prace związane m.in. z utrzymaniem zieleni na terenie miasta, drobnymi pracami remontowo-budowlanymi, rękodziełem czy produkcją gadżetów reklamowych. Na co dzień każda z osób zatrudnionych w CIS otoczona jest opieką psychologa i doradcy zawodowego.

Od piątku, 25 marca kierownictwo CIS zorganizowało dni otwarte, podczas których prezentowane będą wykonane przez podopiecznych prace. Z okazji, by zwiedzić obiekt skorzystali dziś przedstawiciele samorządu Mazowsza, które za pośrednictwem Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, w znacznym stopniu dofinansowało inwestycję. Ostrołękę i CIS odwiedziła wicemarszałek Elżbieta Lanc oraz Mariusz Popielarz dyrektor ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Po obiekcie gości oprowadził Marek Olszewski, jeden z twórców centrum oraz Jacek Łuba i Mariusz Mierzejewski – miejscy radni, od 2009 roku zaangażowani w prace związane z utworzeniem jednostki.

Jestem dumna, że Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, a tym samym samorząd województwa dofinansował funkcjonowanie tego miejsca. Przede wszystkim to były środki na modernizację obiektu, który został przekazany przez byłego wojewodę. Co istotne, te pieniądze posłużyły nie tylko na zbudowanie nowego miejsca, nowej przestrzeni dla integracji osób niepełnosprawnych, ale to też pieniądze na wyposażenie. Dzięki temu powstały pracownie, w których kilkadziesiąt osób znalazło swoje miejsce do pracy, do życia i przede wszystkim to, na czym nam najbardziej zależy, to nie tylko zaopiekowanie się tymi ludźmi, bo w ramach CIS-u działa też psycholog i doradca zawodowy, przez co podopieczni są przygotowani do tego, aby aktywnie potem swoje własne życie zaprojektować. Nie mówimy tu tylko o takim doraźnym wsparciu, ale o wsparciu długofalowym.

- mówi Elżbieta Lanc, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

Największe wrażenie na wicemarszałek zrobiła przemiana jaką dzięki pracy twórców CIS przeszedł nadszarpnięty zębem czasu budynek przy Kołobrzeskiej.

Jak otwieramy szkołę czy drogę, to wydaje się, że to są wielkie sukcesy, ale teraz jestem przekonana, że to miejsce i te pieniądze, które zostały przeznaczone na modernizację, są wielokrotnie ważniejsze, bo to miejsce daje szansę ludziom na pracę, daje szansę na znalezienie swojego miejsca w życiu.

- dodaje wicemarszałek Lanc.

Dni otwarte w CIS potrwają do 14 kwietnia. To idealna okazja do zakupów świątecznych ozdób, wiosennych dekoracji do domu czy przydomowego ogródka.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×