2019-04-24T14:20:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Region,

Domowa siłownia — jaki sprzęt wybrać?

REKLAMA
REKLAMA

Coraz więcej osób uprawia sport i dba o swoje ciało. Jednak ciągłe odwiedzanie siłowni wiąże się z utratą sporej ilości czasu wolnego. Z czasem jest to naprawdę uciążliwe, tym bardziej, jeżeli musimy dojechać do centrum w godzinach szczytu. Dlatego warto zorganizować domową siłownię, dzięki której będziemy mogli ćwiczyć, kiedy tylko zechcemy. Ważne jest tylko to, żebyśmy wybrali odpowiedni sprzęt.

Dopasuj urządzenia do obecnych możliwości

Bardzo ważne jest to, żebyśmy na samym początku wybrali taki sprzęt, z którego będziemy umieli skorzystać. W przeciwnym wypadku będzie w nas narastała frustracja i stracimy motywację do dalszych ćwiczeń. Poza tym zadbajmy o to, by urządzenia były na tyle bezpieczne, żebyśmy sobie nie zrobili krzywdy i nie doszło do jakichś kontuzji. Szczególnie jest to istotne z tego powodu, że w domu nie ma przy nas pracownika siłowni, który zabezpieczy nas w trakcie wykonywania jakichś ćwiczeń.

Skąd wziąć sprzęt do ćwiczeń?

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, by wybrać urządzenia wysokiej jakości. Dzięki temu mamy pewność, że posłuży nam przez długi czas, a poza tym wiąże się to też z bezpieczeństwem w trakcie wykonywania ćwiczeń. Zwróćmy też uwagę na to, że kupowanie sprzętów z drugiej wiąże się ze sporym ryzykiem, ponieważ nigdy nie możemy być pewni, jak bardzo jest wyeksploatowany. Dlatego, jeżeli chcemy stworzyć domową siłownię, to zainwestujmy w dobre przyrządy ze specjalistycznych sklepów, jak np. specialfitness.pl.

Jakie przyrządy sprawdzą się najlepiej?

Zanim podejmiemy decyzję odnośnie wyboru najlepszego sprzętu do naszej domowej siłowni, zastanówmy się nad tym, jakie efekty chcemy uzyskać. Najlepszym sposobem jest określenie, na które partie ciała chcemy ćwiczyć. Dzięki temu łatwiej nam będzie wybrać pierwsze urządzenia. Poza tym zastanówmy się nad tym, ile wolnego miejsca mamy, a także jak prezentuje się nasza sprawność fizyczna. Jeżeli będziemy szczerzy sami ze sobą, to na pewno wybierzemy odpowiednie przyrządy.

Mata do ćwiczeń

Trzeba przyznać, że mata to podstawowy element każdej domowej siłowni. Dzięki niej możemy wykonywać wiele ćwiczeń, m.in. w ramach rozgrzewki, jogę, a także rozciąganie. Poza tym można ją z łatwością zwinąć i schować.

Drążek

Kolejny przykład sprzętu, który sprawdzi się wtedy, gdy nie mamy zbyt wiele miejsca. Wystarczy zamontować go do ościeżnicy drzwi. Drążek będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą wzmocnić ciało i ukształtować sylwetkę.

Ławka

W tym przypadku musimy przeznaczyć nieco więcej miejsca. Jednak ławka jest dobrym rozwiązaniem przede wszystkim dlatego, że łatwo dostosować ją do ćwiczeń dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Sprawdzi się idealnie w przypadku osób, które chcą zadbać o mięśnie brzucha.

Rowerek stacjonarny

Bez wątpienia jest to jedno z najpopularniejszych przyrządów, gdy kompletujemy domową siłownię. Wszystko dzięki temu, że za pomocą rowerka stacjonarnego możemy wykonywać różne treningi, np. cardio lub wzmacniające. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które pracują nad mięśniami nóg i pośladków.

REKLAMA
Kalnedarz imprez
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1