eOstroleka.pl
Polska,

Doprowadził do wybuchu przy spuszczaniu paliwa z samochodu

REKLAMA
zdjecie 8155
REKLAMA
zdjecie 8155

Pewien mieszkaniec gminy Rudna postanowił ukraść benzynę. Jak ustalili policjanci z powiatu lubińskiego sprawca usiłował spuścić paliwo ze zbiornika zaparkowanego samochodu. Podejrzany uczynił to jednak tak niefortunnie, że doprowadził do wybuchu i pożaru pojazdu. Zatrzymanemu przez funkcjonariuszy mężczyźnie nic poważnego się nie stało. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Dyżurny lubińskiej policji został powiadomiony o palącym się samochodzie na terenie gm. Rudna. Na miejsce zostali skierowani policjanci z miejscowego komisariatu. Trwała właśnie akcja gaśnicza i pojazd spłonął. Funkcjonariusze przystąpili do ustalania okoliczności pożaru pojazdu. Nie spodziewali się, że auto mogło ulec spaleniu w wyniku usiłowania kradzieży paliwa.

Policjanci ustalili, że 26-letni mieszkaniec gm. Rudna potrzebował benzyny i postanowił ją ukraść. Wyposażony we wkrętarkę zrobił otwór w zbiorniku paliwa w jednym z zaparkowanych samochodów. Mężczyzna był bardzo niecierpliwy, bo paliwo wyciekało zbyt wolno, dlatego postanowił wykonać kolejny otwór. Urządzenie, którym się posługiwał zaiskrzyło i doszło do detonacji, a samochód stanął w płomieniach. Na szczęście amator cudzego paliwa nie ucierpiał w wyniku pożaru i wybuchu.

26-latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×