eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Dożynki w Goworowie. Nagroda dla rolników za ciężką pracę [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4610
REKLAMA

Mieszkańcy gminy Goworowo mają dziś okazję do wspólnej zabawy podczas dorocznego Święta Plonów. Swoją wielomiesięczną, ciężką pracą zasłużyli na chwilę relaksu podczas dożynek. Zobaczcie, jak wygląda przygotowany specjalnie na tę okazję wieniec dożynkowy. Jest bardzo okazały!

Gminne dożynki w Goworowie poprzedziła msza święta dziękczynna. Po mszy na placu parafialnym rozpoczął się piknik rodzinny z częścią artystyczną i sportowo-rekreacyjną. Swoje stoiska przygotowały goworowskie sołectwa i lokalne koła gospodyń wiejskich. Uginające się pod ciężarem przepysznych potraw stoły były chętnie odwiedzane przez licznie uczestniczących w wydarzeniu mieszkańców.

Uroczyste świętowanie na zakończenie żniw rozpoczął wójt gminy Goworowo Piotr Kosiorek, dziękując rolnikom za całoroczny trud. Ze sceny dziękowali również honorowi goście dożynek - przedstawiciele władz centralnych i samorządowych, m.in. starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł.

Na zakończenie części oficjalnej wójt Kosiorek wraz z dożynkowymi starostami, zgodnie z tradycją podzielili między uczestnikami Święta Plonów przygotowany na uroczystość chleb.

Dalsza część wydarzenia to wspólna zabawa, rywalizacja na turnieju wsi z ciekawymi konkurencjami, koncerty i festyn rodzinny do późnych godzin wieczornych.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×