2020-01-13T14:20:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Dramatyczne sceny w jednym z domów. Maciej B. podejrzany o usiłowanie zabójstwa

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0

Szokujące sceny rozegrały się niedawno w jednym z domów w Broku. Z niewyjaśnionych przyczyn, doszło do próby usiłowania zabójstwa mężczyzny. Podejrzanym jest 27-letni Maciej B., natomiast pokrzywdzonymi - 29-letni Rafał K. i 24-letnia Małgorzata K.

Do zdarzenia doszło w dniu 4 stycznia 2020 roku w Broku. Pokrzywdzeni wraz ze sprawcą przebywali w jednym domu. Pomiędzy domownikami nie działo się nic złego, nie było żadnych nieporozumień ani kłótni, panował spokój.

- Nagle, z nieznanych przyczyn, Maciej B. podszedł od tyłu do Rafała K. i zaczął go dusić, czym spowodował utratę przytomności mężczyzny. Następnie nieprzytomnemu Rafałowi K. nożem kuchennym zadał kilka ciosów w okolice twarzy i szyi. Po tym puścił pokrzywdzonego, umył nóż i próbował go włożyć pokrzywdzonemu w dłoń. Wtedy z łazienki wyszła Małgorzata K., która próbowała pomóc narzeczonemu Rafałowi K. Pomiędzy kobietą a jej bratem Maciejem B. doszło do przepychanki, podczas której Maciej K. nożem kuchennym pociął jej dłonie nożem i użył paralizatora. Po tych zajściach sprawca uciekł z domu - czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Wezwano karetki pogotowia ratunkowego, które zabrały pokrzywdzonych do Szpitala Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej. W toku podjętych czynności procesowych przesłuchano pokrzywdzonych oraz innych świadków zbrodni usiłowania zabójstwa oraz uszkodzenia ciała, przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, uzyskano dokumentację medyczną oraz opinie biegłego z zakresu medycyny.

- Podejrzany Maciej B. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia odbiegające od zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego - informuje prokuratura.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2