2020-03-20T12:36:07+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Drobny gest, wielkie wsparcie! Do szpitala trafiły własnoręcznie uszyte maseczki!

REKLAMA
zdjecie 4128
REKLAMA
2
0
7

Na oddział intensywnej terapii ostrołęckiego szpitala trafił wyjątkowy prezent. Pielęgniarki i pielęgniarz pracujący na tym oddziale mogą korzystać z pierwszej partii bawełnianych maseczek. To drobny, aczkolwiek piękny gest w dobie walki z koronawirusem. Personel medyczny stoi "na pierwszej linii frontu" i takie wsparcie na pewno się przyda.

Domowe krawcowe wyraziły chęć pomocy szpitalowi w walce koronowirusem.

- Dobrze jest wiedzieć, że mamy takie wsparcie w lokalnej społeczności. Fala zachorowań przed nami, za 2-3 tygodnie gdy osiągniemy szczyt zakażeń to my funkcjonariusze ochrony zdrowia staniemy na czele tej walki... takie małe gesty jak maseczki, przywieziony obiad czy zwykle słowa otuchy jak dziękuję dają nam solidna dawkę energii do pracy na rzecz walki o zdrowie Naszej społeczności w tych trudnych chwilach.... Wy nas potrzebujecie a my Was - napisała jedna z pielęgniarek na Facebooku.

Maseczki uszyła pani Bogumiła Kossakowska.

W ostatnim czasie da się zauważyć, jak wielkim szacunkiem społecznym obdarzani są pracownicy służby zdrowia. Wyrażane jest to w wielu drobnych gestach. Wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski zorganizował happening wychodzenia na balkony i bicia braw medykom, co obejrzało w Polsce setki tysięcy ludzi. Z kolei jedna z ostrołęckich restauracji dowiozła kanapki pracownikom szpitala. Oby więcej takich gestów!


W sieci ruszyła akcja zainaugurowana przez portal Niezalezna.pl - #DziękujemyZaOdwagę. To właśnie pod tym hasztagiem w mediach społecznościowych można publikować podziękowania dla tych, którym nie brakuje odwagi w tych trudnych czasach i poświęcają się dla innych. Zachęcamy również ostrołęczan do tego, by się przyłączyć.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×