Drzewostan musi się zgadzać

Tego typu wniosek został zgłoszony na liście przesłanej do Urzędu Miasta przez przewodniczącego rady osiedla Leszka Piórkowskiego. Jak się okazuje, sprawa jest już rozwiązana, o czym poinformował prezydent Janusz Kotowski w odpowiedzi na pismo.
- W kwietniu 2012 roku firma Narev Inwestycje zwróciła się z wnioskiem o wydanie zezwolenia na usunięcie 133 drzew zlokalizowanych u zbiegu ul. Gorbatowa i Brata Żebrowskiego. W decyzji została naliczona opłata, którą odroczono na okres 3 lat, w zamian za posadzenie nowych drzew w ilości nie mniejszej niż usunięte drzewa zgodnie z dostarczonym planem zagospodarowania. Inwestor dokonał nasadzeń w obrębie ul. Brata Żebrowskiego, Gorbatowa i Goworowskiej - podkreśla prezydent Kotowski.
Tak samo sytuacja ma się z drzewostanem usuniętym przy okazji budowy komendy policji.
- Zostało wydane zezwolenie na usunięcie 26 sztuk drzew przy ul. Goworowskiej w Ostrołęce. W ramach rekompensaty przyrodniczej został zagospodarowany nowy park przy ul. Bursztynowej, znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, w zakres którego weszło wykonanie nasadzeń drzew ozdobnych. Stworzono również nowe miejsca do wypoczynku dla osób starszych oraz place zabaw dla dzieci - dodaje prezydent miasta.
Wasze opinie
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Zobacz również
Kalendarz imprez
| Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
| 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 |
2 |
| 3 | 4 |
5 |
6 |
7 | 8 |
9 |
| 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 |
16 |
| 17 | 18 | 19 | 20 |
21 |
22 | 23 |
| 24 | 25 | 26 |
27 |
28 | 29 | 30 |
| 31 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |





1
9
13