eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Duża inwestycja MZK. W planach przebudowa jednej z hal naprawczych

REKLAMA
zdjecie 5382
zdjecie 5382
REKLAMA

Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce chce dostosować jedną z hal naprawczych do obsługi autobusów zasilanych CNG i wodorem. Do 3 października można składać oferty na roboty budowlane w zapytaniu ofertowym dotyczącym tej inwestycji.

W ostatnim czasie Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce nie ma dobrej passy. Sam prezydent Ostrołęki przyznał, że koszty funkcjonowania spółki są wysokie, a radny Waldemar Popielarz po głosach mieszkańców ostro skrytykował zmiany w rozkładzie jazdy.

W planach jest jednak duża inwestycja. To przebudowa jednej z hal naprawczych w Miejskim Zakładzie Komunikacji Sp. z o.o. w Ostrołęce w celu dostosowania do obsługi autobusów zasilanych sprzężonym gazem CNG oraz wodorem. Zapytanie ofertowe w tej sprawie zostało już ogłoszone i dotyczy robót budowlanych.

Zakres robót obejmuje w szczególności: wykonanie wentylacji mechanicznej; montaż systemu detekcji wodoru oraz CNG; montaż systemu detekcji pożarowej i sygnału alarmowego; wymianę posadzki w modernizowanej hali warsztatowej na posadzkę antyelektrostatyczną; doprowadzenie energii elektrycznej do szafy sterowniczej wentylatorów awaryjnych i centralki detekcji wodoru i CNG; wykonanie instalacji oświetlenia w hali i kanale obsługowym; wykonanie instalacji oświetlenia awaryjnego w hali i kanale obsługowym; wykonanie zabezpieczenia wszystkich obwodów elektrycznych; wykonanie połączeń elektrycznych pomiędzy szafą sterowniczą, a urządzeniami wykonawczymi oraz czujnikami wodoru i CNG; wykonanie wszystkich niezbędnych pomiarów i protokołów instalacji elektrycznej, a także wykonanie należnych pomiarów oraz zapisów poddania próbom szczelności i regulacji hydraulicznej po zakończeniu robót.

W hali zamontowane mają być m.in. dwa wentylatory przeciwwybuchowe, które będą uruchamiane automatycznie po przekroczeniu niebezpiecznej granicy stężenia wodoru czy CNG lub ręcznie - niezależnie od poziomu stężenia. Hala ma być wyposażona w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, w tym w system detekcji wodoru i CNG, a także system detekcji pożarowej.

Otwarcie ofert nastąpi w dniu 3 października 2022 r. o godzinie 12:00. Termin ich składania upływa godzinę wcześniej. To nie pierwsze postępowanie w tej sprawie - poprzednie (do 16 września) zostało unieważnione, bo nie wpłynęła żadna oferta.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×