zdjecie 4921
zdjecie 4921
2018-09-26T20:08:21+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Dwa projekty z powiatu ostrołęckiego z szansą na grant w plebiscycie Lokalni Herosi

REKLAMA
REKLAMA
2
0
1

Na finansowe wsparcie w plebiscycie Lokalni Herosi szansę maja dwa projekty z powiatu ostrołęckiego – Szkółka Piłkarska Radomira i Promocja Bartnictwa Kurpiowskiego. Głosując na wybrany przez siebie projekt zwiększacie jego szansę na pozyskanie grantu.

Lokalni Herosi to akcja organizowana przez popularną sieć handlową. Do akcji zostało zgłoszonych ponad 400 projektów, m.in. renowacja boiska sportowego, wycieczka dla dzieci z domów dziecka, budowa placu zabaw, wyposażanie biblioteki miejskiej w audiobooki, stworzenie szkolnej mobilnej pracowni komputerowej i wiele innych, które przyczynią się do realnych zmian w lokalnych społecznościach.

Na finansowe wsparcie w wysokości do 10 tysięcy złotych mają także dwa projekty z powiatu ostrołęckiego. Są to inicjatywy zgłoszone przez mieszkańców Obierwi oraz Myszyńca.

Szkółka piłkarska Radomira
Kurpiowska Chata Kinga Górska,
Obierwia

Szkółka piłkarska dla najmłodszych to kolejny projekt Radomira. W naszej szkółce piłkarskiej chcemy zgromadzić grupę dzieciaków w wieku 4 - 10 lat. Celem inicjatywy jest zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej poprzez zabawę z elementami piłki nożnej. Zajęcia będą prowadzone z udziałem rodziców, którzy aktywnie będą pomagać trenerowi w jego działaniach. Każda sesja treningowa trwa 60 minut, podzielona jest na zajęcia ruchowe, ogólnorozwojowe i zajęcia piłkarskie – prowadzenie piłki, podania, uderzenia do bramki oraz gra w mini meczach.

Głosuj na Szkółkę Piłkarską Radomira

Promocja Bartnictwa Kurpiowskiego poprzez wykonanie elementów stroju ludowego
Gminna Spółdzielnia "SCH" w Myszyńcu,
Myszyniec

Zespół Folklorystyczny Kurpiowszczyzna od lat promuje Bartnictwo Kurpiowskie podczas ogólnopolskiej imprezy folklorystycznej pod nazwą Miodobranie Kurpiowskie. Cykliczna impreza ta jest znana również z tego, że prezentowane jest na niej widowisko przedstawiające pradawny zwyczaj podbierania miodu na Kurpiach. W tych widowiskach każdego roku biorą udział członkowie Zespołu Folklorystycznego Kurpiowszczyzna w pełnym składzie 40 osób. Niezbędnym elementem jest zakup lnianych haftowanych koszul dla uczestników widowiska. Wykonanie tych koszul wpłynie na lepszy odbiór prezentowanego widowiska.

Głosuj na Promocję Bartnictwa Kurpiowskiego

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
dk12  13  14  15  16 dk17 dk18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×