2011-07-06T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dwa tysiące młodych ludzi na VI Przystanku PaT (WIDEO, ZDJĘCIA)

REKLAMA
fot. R. Dawidfot. R. Dawid
REKLAMA

Policyjny program "Profilaktyka a Ty" oficjalnie rozpoczęty! Przez 5 dni Ostrołęka i Kadzidło będą gospodarzem VI Przystanku PaT. Do miasta zjechało 2 tys. gości z całej Polski i Europy.

- Przyjechało do nas prawie dwa tysiące wspaniałych ludzi, którzy wspólną zabawą chcą pokazać, że można w pełni korzystać z życia bez używek. To daje nadzieję, że w Polsce są weseli, twórczy ale także odpowiedzialni młodzi ludzie. Wierze, że ta młodzież to zaczyn nowej dobrej polskiej rzeczywistości - powiedział nam Janusz Kotowski, prezydent Ostrołęki.  

zdjecie 300
Podczas wtorkowej inauguracji nastąpiło przekazanie Polsce przewodnictwa w Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości. W tej ważnej chwili udział wzięli m.in. przedstawiciele Węgier, Królestwa Danii oraz Adam Rapacki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Andrzej Matejuk - komendant główny policji, Janusz Kotowski, prezydent miasta, Janusz Pawelczyk - Komendant miejski policji w Ostrołęce, Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki.  

VI Przystanek PaT potrwa 5 dni, podczas których odbywać się będą warsztaty artystyczne.

- Sport, nauka i sztuka w zapobieganiu przestępczości wśród dzieci i młodzieży - to hasło Przystanku PaT, podczas którego odbywają się rożne działania z uczestnictwem młodzieży. Te uczestnictwo to także deklaracja, że można się dobrze bawić beż używek. Poprzez warsztaty i zajęcia pokazujemy, że możemy przeciwdziałać uzależnieniom i budować piękną Polskę - mówił Adam Rapacki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Podczas Przystanku PaT codziennie będą obywały się zajęcia teatralne, literackie, fotograficzne czy też warsztaty z iluzji. Na nudę nie będzie czasu narzekać. Każdy uczestnik znajdzie dla siebie warsztaty podczas, których będzie mógł podszkolić swoje umiejętności bądź spróbować swoich sił zupełnie w nowej dziedzinie.

Na oficjalnym rozpoczęciu przystanku PaT władze miasta nagrodziły ostrołęczankę, Annę Kacperowicz, która uratowała tonącego w Narwi chłopca.  

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
zdjecie 7344
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×