zdjecie 5390
zdjecie 5390
zdjecie 5390
2018-11-24T09:42:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dyrektor Karczewski o sytuacji MŻW w Ostrołęce. Niepokojące wieści

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
5
7
65

Dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych Jacek Karczewski zabrał głos w sprawie publikacji "Naszego Dziennika", w której napisano, iż ostrołęcka placówka może... upaść, zanim tak naprawdę zostanie oddana w pełni do użytku. O sensacyjnych doniesieniach pisaliśmy wczoraj w naszym serwisie.

- Wśród osób, które mnie tu obserwują, są te najbardziej oczekujące otwarcia Muzeum - kombatanci i ich rodziny, są też nasi darczyńcy - których znam osobiście, bo sam ich odnajduję i prowadzę z nimi rozmowy, starając się zbudować nić zaufania. Od zaufania wszystko się zaczyna - wie o tym każdy, kto bada trudne, bo wciąż bliskie dzieje wojny i wczesnych lat powojennych. Instytucja muzeum - każdego, ale w szczególności tego tworzonego od zera - musi cieszyć się zaufaniem, inaczej nie ma racji bytu. Nam zaufało już wiele osób, a w codziennej pracy staram się powiększać to grono - i nie mam tu na myśli tylko darczyńców, ale też osoby, które tworzą nasz zespół - pisze Jacek Karczewski na swoim profilu na Facebooku.

Dyrektor muzeum przyznaje też, że mimo końcówki roku, nie jest w stanie zagwarantować pracy zaangażowanym w powstanie muzeum od 1 stycznia 2019 roku.

- Nasze muzeum postrzegam przez pryzmat swego rodzaju misji, wypełnienia powinności państwa wobec historii. Ale dla miasta Ostrołęki to także szansa na rozwój, na miejsca pracy dla osób z wykształceniem historycznym, humanistycznym, dla ludzi z prawdziwą pasją, a takich udaje nam się tu gromadzić. W tej chwili kończy się listopad, a ja nie mogę zagwarantować pracownikom, że od 1 stycznia będą nadal mieli pracę - zaznacza.

Jednak na koniec Karczewski wyraża się optymistycznie, z nadzieją, że to jeszcze nie koniec jego pracy na rzecz Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

- Mijający rok jest przełomowy, bo dzięki dodatkowym funduszom z MKiDN powiększyliśmy zespół, możemy działać prężniej, prowadzimy lekcje, spotkania, tworzymy wystawy i choć w tej chwili działamy głównie w mieście i regionie, to spotykamy się z coraz lepszym przyjęciem i widzimy wyraźnie, że wypełniamy pewną lukę w badaniach i upowszechnianiu historii. A na tym polu wciąż jest wiele do zrobienia i mam nadzieję, że w nowym roku będziemy mogli tę pracę kontynuować - kończy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×