eOstroleka.pl
Ostrołęka, TYLKO U NAS

Dyrektor z Pekpolu aresztowany. Firma mogła ponieść ogromne straty

REKLAMA
zdjecie 994
REKLAMA

W ubiegły wtorek na polecenie ostrołęckiej prokuratury zatrzymany został Andrzej Ch., dyrektor ds. produkcji Zakładów Mięsnych Pekpol Ostrołęka. Mężczyzna usłyszał zarzut i został, decyzją sądu, tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Firma najprawdopodobniej wystąpi w tej sprawie jako pokrzywdzona.

W jednej z największych firm w regionie aż huczy od plotek. Zatrzymanie Andrzeja Ch., bardzo wysoko postawionej osoby w Pekpolu, zasiało ziarno niepewności w wielu pracownikach tej firmy. Sprawa jest jednak niezwykle tajemnicza i z organów ścigania ciężko dowiedzieć się szczegółów dotyczących nawet tego, za co zatrzymany został dyrektor.

- Prowadzimy śledztwo w takiej sprawie - potwierdza nam rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce prok. Elżbieta Edyta Łukasiewicz. Konkretów jednak nie usłyszeliśmy: prokuratura potwierdza, że Ch. został zatrzymany, usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa i skierowany został wniosek o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące, który Sąd Rejonowy uwzględnił.

O sprawę pytamy też Tomasza Żerańskiego, rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Oto odpowiedź:

Potwierdzam, że policjanci z ostrołęckiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją 21 lutego bieżącego roku zatrzymali mieszkańca województwa warmińsko - mazurskiego podejrzanego o popełnienie przestępstwa na szkodę jednego z Zakładów Przemysłowych na terenie Ostrołęki.  Dalsze postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce. Z uwagi na dobro śledztwa nie udzielamy więcej informacji.

To jedyne informacje z oficjalnego źródła. Nie poznaliśmy nawet kwalifikacji prawnej czynu, którego miał dopuścić się Ch., nie mówiąc już o opisie czynu. Prokuratura wciąż prowadzi działania w tej sprawie i na tym etapie nie komentuje jej szerzej.

Straty mogą sięgać nawet miliona złotych

Z innych źródeł docieramy jednak do nowych informacji, które wskazują na to, że jest to afera na naprawdę dużą skalę. Świadczy o tym już sama decyzja sądu o trzymiesięcznym areszcie. Ale nasi informatorzy wskazują, że wagę tej sprawy zwiększa rozmach, z jakim prowadzone miały być niedozwolone działania.

Faktem jest, że wysoki rangą pracownik jednej z największych firm w branży mięsnej w regionie został zatrzymany, przeprowadzono także przeszukanie jego gabinetu i zabezpieczano różnego rodzaju nośniki, które mogą posłużyć jako dowody w sprawie.

Wielowątkowy proceder, według naszych nieoficjalnych ustaleń, miał polegać m.in. na przyjmowaniu korzyści majątkowych od przedstawicieli firm, z którymi Andrzej Ch. współpracował jako dyrektor. Niewykluczone, że w ramach tych działań mogło dochodzić także do fałszowania dokumentów. Przestępczy mechanizm miał być zakrojony na bardzo szeroką skalę, a straty mogą sięgać na ten moment nawet kwoty zbliżonej do miliona złotych. W grę wchodziły więc naprawdę duże pieniądze.

To sprawa rozwojowa i zgłaszać się zapewne będą kolejne firmy, które miały do czynienia z Andrzejem Ch. Należy zaznaczyć, że - jak wynika z naszych informacji - firma Pekpol najprawdopodobniej będzie w tej sprawie pokrzywdzona, bo to w jej majątku została wyrządzona szkoda.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
×