zdjecie 2252
2018-12-20T13:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dyspozytornia karetek w Ostrołęce do likwidacji? Radni województwa protestują

REKLAMA
REKLAMA
0
1
29

Wczorajsze obrady sejmiku województwa mazowieckiego przebiegły burzliwie, a jednym z najgorętszych tematów było planowane zmniejszenie dyspozytorni pogotowia ratunkowego na Mazowszu. Dotychczas było ich pięć, od kwietnia ma być o dwie mniej. Zniknąć ma także dyspozytornia w Ostrołęce. Oznacza to, że karetki na teren powiatu ostrołęckiego i Ostrołęki wysyłał będzie dyspozytor z Siedlec.

Od 1 kwietnia 2019 roku obsługą całego województwa mazowieckiego mają zająć się dyspozytornie w Warszawie, Siedlcach i Radomiu. Dyspozytornia Meditrans Ostrołęka zajmuje się obecnie obsługą takich powiatów jak:  przasnyski, ostrołęcki, makowski, wyszkowski, ostrowski, pułtuski. Wszystkie one należeć będą już do siedleckiej dyspozytorni, podobnie jak te przejęte przez oddział płocki – czyli Płock i powiat płocki, ciechanowski, gostyniński, nowodworski, mławski, płoński, sierpecki i żuromiński.

– Wprowadzenie zmian w tak szybkim tempie, bez odpowiedniego przygotowania nie tylko rujnuje to, co udało się już zrobić w zakresie ratownictwa medycznego na Mazowszu, ale przede wszystkim zagraża życiu i zdrowiu mieszkańców naszego regionu – podkreśla marszałek Adam Struzik. – To kolejny przykład zupełnie niepotrzebnej centralizacji – dodaje.

Działaniom wojewody sprzeciwiają się radni sejmiku województwa mazowieckiego na czele z marszałkiem Adamem Struzikiem. Wystosowali oni stanowisko sprzeciwiające się podjęciu „Planu działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla Województwa Mazowieckiego” podziału Mazowsza na trzy rejony operacyjne. Większość radnych jest za utrzymaniem działalności pięciu dyspozytorni medycznych. Stanowisko na piśmie zostanie przekazane do wojewody mazowieckiego, ministra zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×