eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Działo się w Przytułach Starych. Hymn przed bramą więzienia i nieoczekiwana wizyta

REKLAMA
zdjecie 1901
REKLAMA

Przez cały czwartek w Przytułach Starych, gdzie osadzono byłego wiceministra Macieja Wąsika, działo się sporo. Pojawiły się telewizje, przyjechał były rzecznik praw dziecka, była też grupa mieszkańców Ostrołęki ze wsparciem dla Wąsika - z flagą narodową i hymnem na ustach. 

Rano ujawniliśmy, że Maciej Wąsik - b. wiceminister spraw wewnętrznych i administracji - został przewieziony do Zakładu Karnego w Przytułach Starych po tym, jak 9 stycznia zatrzymano go w Pałacu Prezydenckim.

Przed Zakładem Karnym w Przytułach Starych było dziś tłoczno między innymi z tego powodu. Pojawiła się grupa mieszkańców Ostrołęki, która z biało-czerwoną flagą odśpiewała hymn narodowy przed wejściem głównym do zakładu.

- W geście solidarności tu przybyliśmy poświęcić mu chwilę - powiedzieli mieszkańcy Ostrołęki o Macieju Wąsiku. Ich krótką demonstrację pokazała telewizja Polsat News.

Na miejscu, jak się dowiedzieliśmy, pojawił się też nieoczekiwanie m.in. były rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. Było też wiele telewizji informacyjnych. I niewykluczone, że to nie koniec, bowiem Jarosław Kaczyński wezwał do protestów przed zakładami karnymi, gdzie są skazani posłowie PiS w drodze powrotnej z Protestu Wolnych Polaków w Warszawie.

Jak się dowiedzieliśmy, kontrole poselskie w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych zapowiadać mają politycy PiS. A prezydent Andrzej Duda zapowiedział dziś bowiem wszczęcie procedury ułaskawieniowej.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×