eOstroleka.pl
Region,

Dzieci z Mazowsza dowiedzą się co robić w razie powodzi

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 2095
Burza mózgów, drama, gra symulacyjna czy drzewo decyzyjne - dzięki takim metodom nauczania dzieci z ośmiu gmin dowiedzą się m.in. jak przygotować rodzinny plan powodziowy, co zabrać ze sobą podczas ewakuacji i ile
potrzeba worków z piaskiem, aby skutecznie zabezpieczyć swój dom.

W czwartek w Solcu nad Wisłą (powiat lipski) ruszyły pierwsze zajęcia pilotażowego programu edukacji przeciwpowodziowej, na realizację którego wojewoda mazowiecki przeznaczył 100 tys. złotych.

O atrakcyjną formę zajęć zadbają trenerzy przeszkoleni przez specjalistów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, będący na co dzień m.in. instruktorami harcerskimi i pedagogami z wieloletnim doświadczeniem. Lekcje odbędą się we wrześniu i październiku w ośmiu gminach regionu wodnego środkowej Wisły. Oprócz Solca
nad Wisłą będą to: Maciejowice, Wyszków, Gąbin, Karczew, Białobrzegi, Nowy Dwór Mazowiecki i Kozienice. W każdej z nich zaplanowano 8-godzinne zajęcia w: jednej grupie przedszkolnej, dwóch klasach szkoły podstawowej, a także po jednej klasie gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalnej.

Edukacja przeciwpowodziowa administracji i społeczności lokalnych objętych Programem Bezpieczeństwa Powodziowego w Dorzeczu Wisły Środkowej dofinansowana jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i
Gospodarki Wodnej w Warszawie, który przeznaczył na pilotażową edycję programu 100 tys. złotych. Zajęcia zaplanowano również w województwach łódzkim i lubelskim.
REKLAMA
Kalendarz imprez
czerwiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
 9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
 16 dk17 dk18 dk19 dk20  21 dk22
 23  24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
 30  1  2  3  4  5  6
×