eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dzieciaki uczyły się wikliniarstwa (ZDJĘCIA)

REKLAMA
Wiesław Kuskowski przybliżył dzieciom historię wikliniarstwa i pokazał niezbędne narzędzia do tworzenia pięknych koszy (fot. R. Dawid)Wiesław Kuskowski przybliżył dzieciom historię wikliniarstwa i pokazał niezbędne narzędzia do tworzenia pięknych koszy (fot. R. Dawid)
REKLAMA
zdjecie 9044
Wiesław Kuskowski, twórca ludowy, odwiedził dzisiaj dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10  w Ostrołęce w ramach warsztatów wikliniarskich.

- Wikliniarstwo ma duszę, bo nigdy nie uda się stworzyć drugiego takiego samego kosza - mówił Kuskowski.


Wiesław Kuskowski, przybliżył dzieciom historię wikliniarstwa i pokazał niezbędne narzędzia do tworzenia pięknych koszy. Po prezentacji, przedszkolaki spróbowały swoich sił wikliniarstwie. Jak się okazało do tego niezbędna jest cierpliwość, dokładność i zwinne ręce.

- Tego typu zajęcia przybliżają dzieciom kulturę kurpiowską. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały dzisiejszego gościa i próbowały tworzyć z wikliny, choć jak się okazało nie było to takie proste - powiedziała wychowawczyni, Katarzyna Czuba ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce.

REKLAMA
Kalendarz imprez
czerwiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
 9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
 16 dk17 dk18 dk19 dk20  21 dk22
 23  24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Wydarzenia
×