zdjecie 7419
2013-11-23T12:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dzień Brytyjski (British Day) w Szkole Podstawowej nr 10 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 7419

Głównym celem Dnia Brytyjskiego (British Day) zorganizowanego w Szkole Podstawowej nr 10 było motywowanie uczniów do poszerzania wiedzy na temat Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Płn. Popularyzacja i wzbogacenie wiedzy o kulturze, historii, geografii, życiu codziennym w tych krajach oraz podnoszenie kompetencji uczniów w zakresie opanowania języka angielskiego.

British Day przygotowali nauczyciele języka angielskiego, oraz uczniowie z klas IV-VI.

Głównym elementem święta, było przedstawienie pt. „A trip to London” przygotowane, przez uczniów klas: Vb, Vd Vc, VIa, VId, VIe. Uczniowie mieli okazję zobaczyć najciekawsze miesca i zabytki – stolicy Anglii, obejrzeć scenki w języku angielskim, dotyczące codziennego życia w krajach wyspiarskich oraz podziwiać postaci sławnych Brytyjczyków.

Wspólne występy i zabawa znajdowały natychmiastowy, pozytywny oddźwięk w reakcjach publiczności, która żywo i spontanicznie reagowała na popisy szkolnych artystów, nagradzając ich gromkimi brawami.

Ogromną atrakcją programu stał się popis wokalny Adel, słynnej brytyjskiej piosenkarki,
w której rolę wcieliła się uczennica kl. VIa. Wielkie emocje wzbudził również występ zespołu One Direction. Swoje umiejętności taneczne w piosence”One way or another” zaprezentowali uczniowie kl. VId i VIf.  Akademię uatrakcyjnił też popis taneczny cheerleaderek (uczennic z kl. If, IVa, IVf, Vb, Vd, Va oraz pary tanecznej, która wykonała walc angielski.

Bardzo pozytywna i żywiołowa reakcja publiczności sprawiła wielką przyjemność aktorom i organizatorom, a zrealizowane przedsięwzięcie było doskonałym pretekstem, aby uświadomić młodzieży, jak wiele kompetencji przynosi współczesnemu człowiekowi znajomość języka obcego.

Spektaklowi towarzyszyła wystawa prac nagrodzonych w konkursie Symbole Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Płn, oraz stoisko z oryginalnymi pamiątkami pochodzącymi z krajów wyspiarskich.

Po przedstawieniu odbył się krótki kwiz ze znajomości historii, geografii i kultury państw położonych na Wyspach Brytyjskich.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
grudzień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  1  2  3  4  5  6
dk7  8  9  10  11  12  13
dk14  15  16  17  18  19  20
dk21  22  23  24  25  26  27
dk28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 7419