eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Dzień Dziecka na sportowo i wesoło z TPD [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 933
zdjecie 933
REKLAMA

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Ostrołęce zorganizował 1 czerwca w Myszyńcu, Lelisie i w Olszewie-Borkach "Dzień na sportowo i wesoło".

W Placówce Wsparcia Dziennego TPD „Kolorowe kredki” odbyły się rozgrywki: turniej piłki nożnej, zawody w badmintona. Wychowankowie z ogromnym entuzjazmem i wolą sportowej rywalizacji wzięli udział w rozgrywkach, które sprawiły im ogromną radość i wywołały wiele emocji. Po udanych zawodach byliśmy w Restauracji Karczma Marysieńka na obiedzie i lodach.

Dzieci uwielbiają prezenty, więc nie zabrakło upominków dla wychowanków, ufundowanych przez Powiat Ostrołęcki, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Ostrołęce oraz od gości i przyjaciół placówki.

Placówka Wsparcia Dziennego TPD w Lelisie przygotowała konkurencje sportowe: bieg na 60 m i na 200 m, przeciąganie liny i inne, za które otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale, puchary i inne nagrody. Wszystkie dzieci otrzymały upominki, które, jak co roku, dają im ogromną radość. Nie obyło się też bez poczęstunku oraz lodów na deser.

W Placówce Wsparcia Dziennego TPD w Olszewie – Borkach Dzień Dziecka wychowankowie rozpoczęli od zawodów sportowych, które z powodu deszczowej pogody odbyły się na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej. Dzieci rywalizowały w torze przeszkód oraz rzucie lotką do celu. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami oraz medalami. Każdy otrzymał również upominek. Po zawodach na wszystkich czekał poczęstunek w formie cateringu. Kolejnym punktem spotkania był krótki pokaz pierwszej pomocy. Z życzeniami i słodkimi upominkami dzieci odwiedzili podopieczni Dziennego Domu „Senior +”.

W uroczystościach wzięły również udział dzieci ukraińskie, uczestniczące na co dzień w zajęciach proponowanych przez placówki TPD. Była to doskonała okazja do jeszcze większej integracji.

W spotkaniach z okazji Dnia Dziecka uczestniczyli także: reprezentujące Powiat Ostrołęcki Edyta Pędzich, – dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie wraz z p. Bożeną Zalewską i p. Katarzyną Czerkas, p. Grażyna Krukowska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i prezeska Zarządu Gminnego TPD w Olszewie – Borkach, p. Danuta Gnoza prezeska Zarządu Gminnego TPD w Myszyńcu, p. Mirosława Gruszewska Przewodnicząca Komisji Alkoholowej w Myszyńcu oraz p. Danuta Prachniak prezes ZG TPD w Lelisie.

Organizatorzy dziękują współorganizatorom i sponsorom:

  • Powiatowi Ostrołęckiemu,
  • pani Ewie Nisiobędzkiej,
  • pani Zofii Leszczyńskiej
  • Pepco.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×