2017-04-13T16:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dzień Języka Niemieckiego w ZSZ nr 2 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5050
fot. archiwum szkołyfot. archiwum szkoły
REKLAMA
1
0
1

Uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich przygotowali dla swoich kolegów ciekawą prezentację krajów niemieckojęzycznych połączoną z konkursem wiedzy o kulturze i zwyczajach Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Zobaczcie jak przebiegał Dzień Języka Niemieckiego w ostrołęckiej „Dwójce”.

W piątek, 6 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce odbył się Dzień Języka Niemieckiego, adresowany przede wszystkim do uczniów klas pierwszych. I oni właśnie, obok nauczycielek języka niemieckiego, czuwających nad prawidłowym przebiegiem scenariusza, byli współorganizatorami tego dnia. Uczniowie wykonali na tę okazję barwne plakaty oraz ciekawe i dowcipne prezentacje multimedialne, które zostały zaprezentowane szerokiemu gronu uczniowskiemu zebranemu na auli szkolnej. Recytowali także wiersze w języku niemieckim.

Głównym punktem programu był konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego, w którym wzięło udział 17 uczniów z klas I B, I F, I Iw, I Sw, I ISw i I RWe. Uczniowie startowali w grupach dwu- i trzyosobowych i każda grupa w dziesięciu rundach miała udzielić odpowiedzi na dziesięć pytań. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, o czym świadczyły dwie dogrywki, nie obyło się więc bez dużych emocji. Uczniowie startujący w konkursie byli mocno dopingowani przez koleżanki i kolegów zebranych na auli.

Ostateczne wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce: uczennice klasy I B w składzie: Patrycja Bachmura, Marta Zalewska, Natalia Zaniewska;
II miejsce: uczennice klasy I F w składzie: Marta Domarad, Olga Kamińska, Patrycja Kiljańska;
III miejsce: uczniowie klasy I Iw w składzie: Natalia Wolny, Cezary Rutkowski.

Konkurs stanowił zwieńczenie Dnia Języka Niemieckiego. Laureaci konkursu otrzymali z rąk wicedyrektora Jerzego Klonowskiego dyplomy i atrakcyjne nagrody.

Wszystkie prezentacje uczniów i konkurs obfitowały w wiele ciekawych informacji na temat krajów niemieckiego obszaru językowego: Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu języka, jak również krajoznawstwa krajów niemieckojęzycznych, i to właśnie było celem kulturalnych atrakcji przygotowanych na ten dzień. Organizatorzy mają nadzieję, że stał się on zachętą do realizacji podobnych inicjatyw w kolejnych latach.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×