2017-03-28T17:08:31+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dzień Języków Obcych w ZSZ nr 1 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
REKLAMA
0
0
1

Quiz Mastermind, konkurs plastyczny na najlepszy plakat tematyczny czy najlepsze przebranie– to elementy Dnia Języków Obcych odbywającego się w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce. Była to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych i pogłębienia wiedzy na temat historii i geografii danego kraju.

Dzień Języków Obcych zorganizowano we wtorek 21 marca w ZSZ nr 1 im. dra Józefa Psarskiego w Ostrołęce. Inicjatywa ta miała na celu promowanie i popularyzowanie języków obcych, motywowanie uczniów do doskonalenia swoich umiejętności językowych oraz rozwijanie zainteresowań historią i kulturą innych obszarów językowych a także uświadomienie uczącym się roli i znaczenia znajomości języków obcych w rozwijającej się Europie i świecie.

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich mieli szansę sprawdzić swoją wiedzę na temat kultury krajów anglo- i niemieckojęzycznych, biorąc udział w teleturnieju Mastermind. Drużyny składające się z przedstawicieli tych klas zacięcie rywalizowały, odpowiadając na pytania dotyczące geografii, sportu, muzyki i sztuki. Wśród klas pierwszych zwyciężyła I M, natomiast drugie miejsce ex aequo zajęły klasy I F i I G. W klasach starszych najlepsza okazała się 3E, natomiast 2P i 3F na równi zajęły drugie miejsce.

Nad prawidłowym przebiegiem quizu językowego czuwały pani Barbara Chludzińska oraz pani Ewa Sokołowska-Hillmeier.

Uczniowie klas pierwszych wzięli również udział w konkursach na plakat dotyczący wybranego tematu: I love English, Ich liebeDeutsch i na najlepsze przebranie za znaną osobę z krajów anglo- i niemieckojęzycznych.

Jury w składzie pani dyrektor Jolanta Dovgosheya, pani Agnieszka Dudziec oraz przedstawiciel samorządu uczniowskiego Szymon Modzelewski z klasy IVi oceniało estetykę, pomysłowość i wkład pracy włożony w wykonanie plakatu oraz stroju.

Wygrała klasa I G, która otrzymała maksymalną liczbę punktów w obu konkurencjach. Drugie miejsce zajęła klasa I E, a trzecie Ii

Wszystkim uczestnikom gorąco dopingowała publiczność, którą stanowili uczniowie klas biorących udział w konkursach. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz słodkie upominki.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Maro , 20:16 28-03-2017,   -
joanna dobry milf
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń