2018-03-12T12:21:01+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dzień Kobiet w ostrołęckim DPS-ie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. DPS
REKLAMA
1
0
0

8 marca był dniem szczególnym dla wszystkich przedstawicielek płci pięknej przebywających w Domu Pomocy Społecznej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ostrołęce. Zarówno panie pracujące w placówce jak i jej mieszkanki otrzymały serdeczne życzenia i upominki od panów z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

- Myślę, że w święcie kobiet nie chodzi o upominki, ale o taki gest wzajemnego szacunku i podkreślenia tego, że ten świat jest cudownie i pięknie stworzony dla tego, że są kobiety i są mężczyźni – mówi Grażyna Piersa, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce – Panie na co dzień w pracy wspierane są przez mężczyzn. Kobiety także pomagają panom w wykonywaniu ich zadań i to się przekłada później na dobrą atmosferę.

Obchody Dnia kobiet rozpoczęły się od spotkań w Zespołach Mieszkalnych. Panowie przygotowali dla pań mieszkających w DPS-ie, krótkie prezentacje słowno-muzyczne. Podczas nich recytowane były wiersze, życzenia i dowcipy. Oprócz tego na każdego mieszkańca czekał słodki poczęstunek.

Dzień ten upłynął nie tylko paniom, ale także i panom w radosnej atmosferze. Wszystkie kobiety mieszkające w DPS-ie 8 marca mogły poczuć się wyjątkowo. Dla wielu z nich święto to było wielkim przeżyciem.

- To był bardzo szczególny, wspaniały i miły dzień. Myślę, że ta uroczystość była zadowalająca dla wszystkich i się każdemu podobała. Jak mieszkałam jeszcze w swoim domu to miałam taki okres, że nie lubiłam tego święta, a w tej placówce polubiłam je i jestem zadowolona, że obchodzimy taką uroczystość – mówi pani Jadwiga, mieszkanka Domu Pomocy Społecznej.

Tego dnia panie także uhonorowały panów mieszkających w placówce i w niej pracujących. Złożyły im najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Mężczyzny przypadającego 10 marca.

- Panowie zasłużyli na te życzenia. Skoro oni w stosunku do nas zachowują się tak pięknie to my kobiety też musimy to docenić. Złożyliśmy im życzenia i wręczyliśmy im skromne upominki – mówi pani Hanna, pracownik Domu Pomocy Społecznej.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×