eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dzień Kolejarza 2024. Tak w Ostrołęce obchodzono kolejarskie święto [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1584
zdjecie 1584
REKLAMA
Posłuchaj

Dzień Kolejarza to polskie święto obchodzone corocznie przez kolejarzy i pracowników kolei 25 listopada, w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. W Ostrołęce szczególnie obchodzone jest na osiedlu Stacja, nierozerwalnie związanym z koleją od lat.

Wieloletni kolejarz i były miejski radny Jerzy Grabowski zaprosił z tej okazji do złożenia kwiatów przed obeliskiem poświęconym kolejarzom węzła ostrołęckiego więzionym, poległym i pomordowanym przez Niemców, Sowietów i ubeków w latach 1939-1956. W krótkiej uroczystości na Skwerze Kolejarzy uczestniczył m.in. poseł Marcin Grabowski, prezydent Ostrołęki Paweł Niewiadomski i wiceprzewodniczący rady miasta Stanisław Szatanek, a także liczna grupa dzieci z placówek oświatowych ze Stacji.

Uczestnicy uroczystości jednogłośnie podkreślili, że kolej jest niezwykle ważną gałęzią gospodarki i przyczynia się do rozwoju naszego regionu, a także całego kraju.

Po uroczystości na Skwerze Kolejarza odbył się krótki spacer po osiedlu Stacja. Na pierwszym przystanku - przy lokomotywie Julii - Jerzy Grabowski przeczytał dzieciom "Lokomotywę".

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 1584
Kalendarz imprez
sierpień 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
 3 dk4 dk5 dk6  7 dk8 dk9
 10  11  12 dk13  14 dk15 dk16
 17  18  19 dk20 dk21  22 dk23
 24  25 dk26 dk27  28  29  30
 31  1  2  3  4  5  6
×