eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dzień otwarty w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce

REKLAMA
zdjecie 4508
zdjecie 4508
REKLAMA
zdjecie 4508
Posłuchaj

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zaprasza na dzień otwarty. Z bezpłatnej oferty placówki będzie można skorzystać 3 maja.

Dzień otwarty w Muzeum zostanie zorganizowany z okazji Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja.

W środę 3 maja oferta placówki będzie bezpłatna dla zwiedzających. Tego dnia, w godz. 10.00 – 16.00, za darmo będzie można:

  • zwiedzić wystawę
  • skorzystać ze strzelnicy cyfrowej

Nowoczesna, multimedialna wystawa stała Muzeum ukazuje fenomen polskiego oporu przeciwko sowietyzacji Polski po 1945 roku.

Ekspozycja opowiada historię Żołnierzy Wyklętych, rozpoczynając od czasów przedwojennych i początku II wojny światowej. Przedstawia skomplikowane losy Polaków i sprawy polskiej na tle wielkiej polityki, a także walkę podziemia antykomunistycznego.

Oprócz wystawy stałej, w holu kina znajduje się też wystawa prezentująca numizmaty wydane przez Narodowy Bank Polski z wizerunkami Żołnierzy Wyklętych.

Na strzelnicy cyfrowej rywalizować można na wielu poziomach trudności, a do wyboru jest wiele różnych scenariuszy walki. Do wykorzystania są repliki broni długiej i krótkiej o identycznych parametrach, np. wadze, co oryginały. Strzelnica w Muzeum Żołnierzy Wyklętych jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1  2 dk3 dk4  5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×