zdjecie 9271
zdjecie 9271
2020-03-02T10:33:26+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dzień otwarty w ostrołęckiej „dwójce” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
1

Prezentacja zaplecza edukacyjnego i dorobku obecnych uczniów przyszłym „pierwszakom” przyświecała organizacji dnia otwartego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica  w Ostrołęce.

 
Od dziś trwa nabór uczniów do klas pierwszych w szkołach podstawowych. Rodzice przyszłych pierwszoklasistów stoją przed niełatwym wyborem szkoły dla swoich pociech. Ułatwieniem w podjęciu decyzji służyć mają dni otwarte organizowane przez wszystkie miejskie „podstawówki”. W miniony czwartek, 27 lutego przyszłych pierwszaków zaprosiła do siebie Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce.
 
Walory szkoły mającej kilkudziesięcioletnią tradycję przedstawiła dyrektor Beata Kowalczyk.
 
- Mamy dwie sale gimnastyczne, kompleks boisk „Orlik” , w pobliżu znajduje się stadion MOSiR, basen i hala sportowa im. Arkadiusza Gołasia. Nasi uczniowie uczestniczą w projekcie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i współpracują z klubami sportowymi. Zdolni uczniowie rozwijają swoje pasje w różnego rodzaju kołach zainteresowań, a dla uczniów ze specyficznymi trudnościami odbywają się zajęcia korekcyjno-kompensacyjne i logopedyczne. Psycholog i pedagog zapewniają pomoc psychologiczno-pedagogiczną, a pielęgniarka szkolna podstawową pomoc przedlekarską. W szkole funkcjonują stołówka i świetlica w godzinach dostosowanych do potrzeb uczniów i rodziców – mówiła dyrektor Kowalczyk.
 
W organizację dnia otwartego zaangażowała się cała szkolna społeczność. Uczniowie z koła teatralnego przygotowali przedstawienie o przygodach Czerwonego Kapturka. Wychowawczynie klas I-III przygotowały specjalnie na tę okazję gry i zabawy dla najmłodszych. Z kolei grupa ratownicza złożona z uczniów klas ósmych przygotowała sześć punktów medycznych. Można w nich było zmierzyć wagę i wzrost, ciśnienie tętnicze krwi, opatrzyć ranę, obejrzeć funkcjonowanie defibrylatora oraz przećwiczyć na manekinie resuscytację krążeniowo-oddechową.
 
Klasy sportowe zapraszały do sali gimnastycznej na turniej siatkarski klas sportowych. Na zakończenie dnia otwartego można było zwiedzić budynek szkolny i zapoznać się z wyposażeniem sal lekcyjnych.
 
 
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×