2018-03-21T09:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 5 [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
0
0
2

Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej zaprezentowali swoją szkołę podczas dnia otwartego. Liczba atrakcji przygotowanych przez szkołę robiła wrażenie, podobnie jak oferta skierowana do przyszłych uczniów klas "O", I-III i od IV wzwyż.

W Szkole Podstawowej nr 5 dzieci uczą się w systemie jednozmianowym. Placówka dysponuje dużą liczbą sal lekcyjnych, wyposażonymi pracowniami komputerowymi i językowymi, nowoczesnym boiskiem 'Orlik' i szatnią. Uczniowie mogą korzystać z pomocy pedagogicznej, psychologicznej, nad ich zdrowiem i higieną czuwa szkolna pielęgniarka. Prowadzone są zajęcia rewalidacyjne, krekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, a także gimnastykę korekcyjną.

Szkoła posiada bogate tradycje sportowe - w tym budynku, choć wtedy jeszcze pod inną nazwą, uczyli się wybitni siatkarze, reprezentanci Polski i olimpijczycy - śp. Arkadiusz Gołaś i Grzegorz Łomacz. Taka tradycja zobowiązuje, stąd też uczestnictwo w ogólnopolskim projekcie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W klasach sportowych można także doskonalić swoje umiejętności piłkarskie i lekkoatletyczne.

Oferta zajęć pozalekcyjnych w SP 5 jest niezwykle bogata. Są to m.in. warsztaty teatralno-muzyczne; koła - przyjaciół zwierząt, plastyczne, ekologiczne; "Akademia Myślenia" - łamigłówki i zagadki matematyczne rozwijające wyobraźnie i logiczne myślenie dla najmłodszych; akademia gier strategicznych dla najmłodszych; zajęcia sportowo-rekreacyjne; zajęcia informatyczne, w tym programowanie dla najmłodszych, a także rozważania filozoficzne.

Trwają już zapisy do klasy "0" i klasy I na rok szkolny 2018/19. Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrołęce prowadzi także nabór do klas IV - uczniom proponowana jest nauka w oddziałach sportowych o profilach piłki siatkowej, piłki nożnej i lekkiej atletyki; w oddziałach integracyjnych; oddziałach z elementami biologii i chemii; oddziałach o zwiększonej ilości godzin języka angielskiego i oddziałach o zwiększonej ilości godzin matematyki.

Dzień otwarty w "piątce" rozpoczął się od przywitania przez dyrekcję szkoły - następnie uczestnicy wydarzenia przeszli do sal lekcyjnych, gdzie odbywały się przedstawienia teatralne, eksperymenty przyrodnicze, gry i zabawy, warsztaty biologiczne, warsztaty z języków obcych, doświadczenia chemiczne czy zajęcia sportowe.

- Dzień otwarty zorganizowaliśmy, by pokazać, że jesteśmy szkołą przyjazną uczniom. Staramy się rozwijać zdolności i zainteresowania młodych ludzi i mamy nadzieję, że wśród uczestników tego wydarzenia było wielu naszych przyszłych uczniów, którzy utwierdzili się w przekonaniu, że "piątka" to dobry wybór - mówi dyrektor szkoły Jolanta Gawarkiewicz. Zapraszamy do galerii zdjęć z dnia otwartego.Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Oka, 15:29 21-03-2018,   100%
Piękna szkoła.wspaniała kadra. Warto się tam uczyć.A impreza promująca..... brak słów uznania.
odpowiedz   •   oceń :  
~gosc, 16:45 21-03-2018,   0%
czy to ta szkoła na wygnaniu? bez własnej siedziby, z jakąś nową dyrekcją?
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  1  2  3  4