2018-03-21T09:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 5 [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
0
0
2

Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej zaprezentowali swoją szkołę podczas dnia otwartego. Liczba atrakcji przygotowanych przez szkołę robiła wrażenie, podobnie jak oferta skierowana do przyszłych uczniów klas "O", I-III i od IV wzwyż.

W Szkole Podstawowej nr 5 dzieci uczą się w systemie jednozmianowym. Placówka dysponuje dużą liczbą sal lekcyjnych, wyposażonymi pracowniami komputerowymi i językowymi, nowoczesnym boiskiem 'Orlik' i szatnią. Uczniowie mogą korzystać z pomocy pedagogicznej, psychologicznej, nad ich zdrowiem i higieną czuwa szkolna pielęgniarka. Prowadzone są zajęcia rewalidacyjne, krekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, a także gimnastykę korekcyjną.

Szkoła posiada bogate tradycje sportowe - w tym budynku, choć wtedy jeszcze pod inną nazwą, uczyli się wybitni siatkarze, reprezentanci Polski i olimpijczycy - śp. Arkadiusz Gołaś i Grzegorz Łomacz. Taka tradycja zobowiązuje, stąd też uczestnictwo w ogólnopolskim projekcie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W klasach sportowych można także doskonalić swoje umiejętności piłkarskie i lekkoatletyczne.

Oferta zajęć pozalekcyjnych w SP 5 jest niezwykle bogata. Są to m.in. warsztaty teatralno-muzyczne; koła - przyjaciół zwierząt, plastyczne, ekologiczne; "Akademia Myślenia" - łamigłówki i zagadki matematyczne rozwijające wyobraźnie i logiczne myślenie dla najmłodszych; akademia gier strategicznych dla najmłodszych; zajęcia sportowo-rekreacyjne; zajęcia informatyczne, w tym programowanie dla najmłodszych, a także rozważania filozoficzne.

Trwają już zapisy do klasy "0" i klasy I na rok szkolny 2018/19. Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrołęce prowadzi także nabór do klas IV - uczniom proponowana jest nauka w oddziałach sportowych o profilach piłki siatkowej, piłki nożnej i lekkiej atletyki; w oddziałach integracyjnych; oddziałach z elementami biologii i chemii; oddziałach o zwiększonej ilości godzin języka angielskiego i oddziałach o zwiększonej ilości godzin matematyki.

Dzień otwarty w "piątce" rozpoczął się od przywitania przez dyrekcję szkoły - następnie uczestnicy wydarzenia przeszli do sal lekcyjnych, gdzie odbywały się przedstawienia teatralne, eksperymenty przyrodnicze, gry i zabawy, warsztaty biologiczne, warsztaty z języków obcych, doświadczenia chemiczne czy zajęcia sportowe.

- Dzień otwarty zorganizowaliśmy, by pokazać, że jesteśmy szkołą przyjazną uczniom. Staramy się rozwijać zdolności i zainteresowania młodych ludzi i mamy nadzieję, że wśród uczestników tego wydarzenia było wielu naszych przyszłych uczniów, którzy utwierdzili się w przekonaniu, że "piątka" to dobry wybór - mówi dyrektor szkoły Jolanta Gawarkiewicz. Zapraszamy do galerii zdjęć z dnia otwartego.REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×