2014-05-07T10:02:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 -
Region,

Dzień Otwarty w Wojewódzkim Urzędzie Pracy

REKLAMA
Wojewódzki Urząd Pracy w Ostrołęce
REKLAMA
Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie i jego filie w Ciechanowie, Płocku, Ostrołęce, Radomiu i Siedlcach będą otwarte dla wszystkich mieszkańców Warszawy i Mazowsza. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertami pracy w kraju i za granicą, dowiedzieć się o programach umożliwiających aktywizację zawodową oraz zasadach korzystania z funduszy unijnych i wziąć udział w warsztatach.

Dzień Otwarty to doskonała okazja do poznania urzędu i jego usług adresowanych do mieszkańców Warszawy i Mazowsza oraz prezentacji publicznych służb zatrudnienia i regionalnych instytucji rynku pracy. Przedsięwzięcie jest skierowane również do osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Odwiedzający urząd będą mogli porozmawiać z pracownikami i poznać ich pracę. Poszukujący zatrudnienia uzyskają specjalistyczną pomoc w wyszukiwaniu ofert pracy przez Internet. Będzie można dowiedzieć się, jak założyć własną działalność gospodarczą i gdzie szukać źródeł jej finansowania. Doradca zawodowy doradzi też, jak zaplanować swoją karierę zawodową.

Szczególny nacisk zostanie położony na prezentację krajowych i zagranicznych ofert pracy, przygotowanych przez: Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, Urząd Pracy m. st. Warszawy, Mazowiecką Komendę OHP, Fundację Bez Względu na Niepogodę.

Doradcy zawodowi przeprowadzą bezpłatne warsztaty:
1. Rejestracja jednoosobowej działalności gospodarczej
2. EURES Bezpieczny wyjazd – Bezpieczny Powrót
3. Planowanie kariery zawodowej

Zapisy: od 5 do 9 maja w godz. 8-16, tel. 22 578 44 93 lub elektronicznie: biuletyn@wup.mazowsze.pl

W ramach obchodów 10. rocznicy akcesji Polski do Unii Europejskiej Wydział Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego zorganizuje Kącik Młodego Europejczyka, w którym dzieci oraz młodzież będą mogły zasięgnąć informacji dotyczących UE. Zostanie też przeprowadzona loteria fantowa. Pracownicy będą prezentować działania, które WUP realizował w perspektywie 2007-2013 w ramach PO KL i informować o możliwościach uzyskania wsparcia w postaci jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej i szkoleń współfinansowanych z EFS.

Do udziału w Dniu Otwartym zostali zaproszeni także przedstawiciele wielu instytucji związanych z rynkiem pracy. Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy zaprezentuje ofertę pożyczkową na utworzenie własnej firmy. Inspektor Okręgowej Inspekcji Pracy będzie udzielał porad prawnych z zakresu prawa pracy. Pracownicy Zakładu Doskonalenia Zawodowego zaproponują udział w kursach umożliwiających zdobycie nowego zawodu lub przekwalifikowanie zawodowe. Specjaliści z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych omówią formy świadczeń pracowniczych i emerytalnych oraz pomogą zalogować się na portalu Platforma Usług Elektronicznych. Pozwala on na wgląd w informacje zapisane na naszym osobistym koncie oraz umożliwia szybszy i prostszy kontakt z ZUS.

Dzień Otwarty w Wojewódzkim Urzędzie Pracy, 10 maja 2014 roku.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
grudzień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
 23  24  25 26 27 28 29
 30 31  1  2  3  4  5