2014-05-07T10:02:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 6 10
Region,

Dzień Otwarty w Wojewódzkim Urzędzie Pracy

REKLAMA
Wojewódzki Urząd Pracy w Ostrołęce
REKLAMA
6
0
0
Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie i jego filie w Ciechanowie, Płocku, Ostrołęce, Radomiu i Siedlcach będą otwarte dla wszystkich mieszkańców Warszawy i Mazowsza. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertami pracy w kraju i za granicą, dowiedzieć się o programach umożliwiających aktywizację zawodową oraz zasadach korzystania z funduszy unijnych i wziąć udział w warsztatach.

Dzień Otwarty to doskonała okazja do poznania urzędu i jego usług adresowanych do mieszkańców Warszawy i Mazowsza oraz prezentacji publicznych służb zatrudnienia i regionalnych instytucji rynku pracy. Przedsięwzięcie jest skierowane również do osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Odwiedzający urząd będą mogli porozmawiać z pracownikami i poznać ich pracę. Poszukujący zatrudnienia uzyskają specjalistyczną pomoc w wyszukiwaniu ofert pracy przez Internet. Będzie można dowiedzieć się, jak założyć własną działalność gospodarczą i gdzie szukać źródeł jej finansowania. Doradca zawodowy doradzi też, jak zaplanować swoją karierę zawodową.

Szczególny nacisk zostanie położony na prezentację krajowych i zagranicznych ofert pracy, przygotowanych przez: Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, Urząd Pracy m. st. Warszawy, Mazowiecką Komendę OHP, Fundację Bez Względu na Niepogodę.

Doradcy zawodowi przeprowadzą bezpłatne warsztaty:
1. Rejestracja jednoosobowej działalności gospodarczej
2. EURES Bezpieczny wyjazd – Bezpieczny Powrót
3. Planowanie kariery zawodowej

Zapisy: od 5 do 9 maja w godz. 8-16, tel. 22 578 44 93 lub elektronicznie: biuletyn@wup.mazowsze.pl

W ramach obchodów 10. rocznicy akcesji Polski do Unii Europejskiej Wydział Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego zorganizuje Kącik Młodego Europejczyka, w którym dzieci oraz młodzież będą mogły zasięgnąć informacji dotyczących UE. Zostanie też przeprowadzona loteria fantowa. Pracownicy będą prezentować działania, które WUP realizował w perspektywie 2007-2013 w ramach PO KL i informować o możliwościach uzyskania wsparcia w postaci jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej i szkoleń współfinansowanych z EFS.

Do udziału w Dniu Otwartym zostali zaproszeni także przedstawiciele wielu instytucji związanych z rynkiem pracy. Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy zaprezentuje ofertę pożyczkową na utworzenie własnej firmy. Inspektor Okręgowej Inspekcji Pracy będzie udzielał porad prawnych z zakresu prawa pracy. Pracownicy Zakładu Doskonalenia Zawodowego zaproponują udział w kursach umożliwiających zdobycie nowego zawodu lub przekwalifikowanie zawodowe. Specjaliści z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych omówią formy świadczeń pracowniczych i emerytalnych oraz pomogą zalogować się na portalu Platforma Usług Elektronicznych. Pozwala on na wgląd w informacje zapisane na naszym osobistym koncie oraz umożliwia szybszy i prostszy kontakt z ZUS.

Dzień Otwarty w Wojewódzkim Urzędzie Pracy, 10 maja 2014 roku.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  1  2  3  4