eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dzień Przedsiębiorczości w ZSZ nr 4 w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
W ramach Dnia Przedsiębiorczości młodzież z ZSZ nr 4 odwiedziła m.in. ostrołęcki Urząd Skarbowy, fot. eOstrołęka.plW ramach Dnia Przedsiębiorczości młodzież z ZSZ nr 4 odwiedziła m.in. ostrołęcki Urząd Skarbowy, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce wzięli dziś udział w jednodniowych wyjazdowych zajęciach w firmach i instytucjach. Zajęcia odbywały się w ramach Dnia Przedsiębiorczości. Najliczniejsza grupa uczniów zapoznała się z pracą w Urzędzie Skarbowym.

Dzień Przedsiębiorczości organizowany jest już po raz 13. W jednodniowych praktykach udział wzięli uczniowie technikum handlowego. Dotychczas młodzież korzystała z gościnności ostrołęckiej „slarbówki”, w tym roku jednak do udziału w projekcie zgłosiło się kilka innych firm i instytucji. Zajęcia odbywały się także w Urzędzie Statystycznym w Ostrołęce, ostrołęckiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy, u lokalnego adwokata i w salonie kosmetycznym.

Najliczniejsza grupa odwiedziła jednak Urząd Skarbowy, gdzie pod opieką inspektorów młodzież uczyła się jak prawidłowo wypełnić zeznanie podatkowe, jak je wysłać przez Internet. Uczniowie poznali także system pracy urzędnika, zapoznali się z terminologią i formularzami, odwiedzili gabinet naczelnika ale przede wszystkim mieli możliwość skonfrontowania zdobytej wiedzy teoretycznej z praktyką. Taki też był cel dzisiejszych zajęć.

- Uczestnicząc w Dniu Przedsiębiorczości i zajęciach w wybranych firmach i instytucjach uczniowie mogą zweryfikować wiedzę teoretyczną z praktyką, zobaczyć jak wygląda praca na konkretnych stanowiskach, dowiedzieć się czym zajmują się osoby wykonujące pracę na danym stanowisku – powiedziała nam Małgorzata Święcicka, koordynator Dnia Przedsiębiorczości z ZSZ nr 4 w Ostrołęce.

Organizatorem Dnia Przedsiębiorczości jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Zwieńczeniem programu jest uroczysta gala, podczas której najaktywniejsze firmy i instytucje zostaną uhonorowane pamiątkowymi statuetkami i dyplomami.

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×