eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Dzień Strażaka oraz nowy wóz dla OSP Borawe [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4152
fot. FB/Bartosz Podolak-wójt gminy Rzekuńfot. FB/Bartosz Podolak-wójt gminy Rzekuń
REKLAMA
zdjecie 4152
Posłuchaj

Strażacy z OSP Borawe otrzymali nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Symbolicznego odbioru dokonał Prezes OSP Borawe Krzysztof Szwed, przyjmując pojazd z rąk Wójta Gminy Rzekuń Bartosza Podolaka. Wartość nowego wozu wynosi 1 569 849,00 zł, z czego aż 85% środków pochodzi z dotacji.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Borawem. W uroczystości udział wzięli posłowie na Sejm RP: Żaneta Cwalina-Śliwowska, Marcin Grabowski oraz Mariusz Popielarz. Obecny był także poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Halicki, a także wojewoda mazowiecki Mariusz Frankowski.

Nie zabrakło również przedstawicieli lokalnej społeczności, w tym radnych gminnych, a także innych jednostek OSP z terenu gminy Rzekuń.

- Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy to inwestycja w bezpieczeństwo, sprawność działania i przyszłość jednostki. Strażacy ochotnicy niezmiennie pozostają filarem lokalnego systemu ratownictwa, wykazując się odwagą, poświęceniem i gotowością do niesienia pomocy. Niech nowy pojazd służy bezpiecznie przez długie lata, a nad druhnami i druhami niech czuwa Święty Florian - podsumował wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak.

Źródło: Gmina Rzekuń

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Zaloguj się, by komentować
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29 dk30  1  2  3  4  5
×