eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dzień Strażaka w Ostrołęce: „Powinniśmy się cieszyć, że tak duża jednostka dba o nasze bezpieczeństwo” [VIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 272
fot. J. Pychfot. J. Pych
REKLAMA
Z dwutygodniowym opóźnieniem ostrołęccy strażacy obchodzili swoje święto. Uroczystości z okazji Dnia Strażaka odbyły się w piątek, 18 maja.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego apelu, a po nim wręczono odznaczenia i podziękowania za ciężką pracę na rzecz straży. Następnie przyszła pora na przypomnienie historii Państwowej Straży Pożarnej powołanej w 1992 roku. Zebrani dowiedzieli się między innymi, jak przez 20 lat zmieniła się komenda w Ostrołęce – w tym czasie strażacy interweniowali ponad 18 tysięcy razy.

- Warto zaznaczyć, że przez dwadzieścia lat zmienił się poziom wykształcenia strażaków - powiedział nam Jarosław Wilga, komendant miejski PSP. - Nie ma już u nas osób z wykształceniem podstawowym i zawodowym. Każdy strażak ma minimum wykształcenie średnie, a połowa ma wykształcenie wyższe. Jesteśmy jedną z największych jednostek w województwie mazowieckim. Mamy aż 20 oficerów podczas gdy wiele komend ma jedynie dwóch lub trzech. Powinniśmy się cieszyć, że tak duża jednostka jest na miejscu i dba o nasze bezpieczeństwo.

Po zakończeniu części oficjalnej, zebrani obejrzeli pokaz ratownictwa z udziałem sprzętu ostrołęckiej komendy PSP.

Święto było też doskonałą okazją do podsumowania dwudziestu lat działalności Państwowej Straży Pożarnej. Podczas uroczystości nie zabrakło podziękowań i odznaczeń.
Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
grudzień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13  14
dk15  16 dk17  18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
×