eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dzień z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1171
zdjecie 1171
REKLAMA

Po raz drugi w Ostrołęce zorganizowano „Dzień z Krajową mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Akcja miała na celu jak najszersze rozpropagowanie aplikacji służącej mieszkańcom do anonimowego  zgłaszania policji różnego rodzaju zagrożeń.

 
W spotkaniu, które odbyło się w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce uczestniczyli m.in. przedstawiciele Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu - nadkom. Jakuba Skibę, kom. Daniela Sokołowskiego oraz mł. asp. Marcina Durasiewicza - Koordynatorów Wojewódzkich ds. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
 
Akcję rozpoczęto audycjami w lokalnych rozgłośniach radiowych, gdzie koordynatorzy wojewódzcy wspólnie z naczelnikiem wydziału prewencji KMP w Ostrołęce kom. Piotrem Góralczykiem promowali internetową aplikację. Słuchacze mogli dowiedzieć się jak korzystać z mapy, jakie jest jej przeznaczenie, a także jaki ma wpływ na kształtowanie bezpiecznej przestrzeni w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim.
 
Kolejnym punktem dnia było szkolenie przeprowadzone dla kadry kierowniczej oraz dzielnicowych przez policjantów z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu. Tematem poruszonym przez kom. Daniela Sokołowskiego oraz mł. asp. Marcina Durasiewicza były czynności związane z funkcjonowaniem KMZB, natomiast nadkom. Jakub Skiba przybliżył zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz funkcjonowanie grupy „Speed”.
 
Następnie kom. Daniel Sokołowski wraz z kom. Piotrem Góralczykiem przeprowadził prelekcję  podczas konferencji „E - Administracja - promocja usług elektronicznych”, która została zorganizowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Płocku oraz Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Ostrołęce. Policjanci przedstawili „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz drugie ważne narzędzie teleinformatyczne – aplikację „Moja Komenda”.
 
Ostatnim, a zarazem najmilszym etapem „Drugiego Dnia z Krajową Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” było rozstrzygnięcie konkursu na prace plastyczną promującą KMZB. Policjanci wyłonili trzy finałowe prace autorstwa: Oliwii Sęk ze Szkoły Podstawowej w Białobieli, Adrianny Kowalskiej ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim oraz Aleksandry, Jakuba i Bartłomieja Derzyńskich ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Laureatom zostały wręczone pamiątkowe upominki oraz indywidualne vouchery na zwiedzanie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i spędzenie dnia z policjantami.
 
Czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa?
 
Pamiętajmy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie, a także przedstawienie skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta powinna przebiegać z uwzględnienia oczekiwań społecznych czemu odpowiada Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest ona istotnym elementem procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym.
 
Aby skorzystać z tego narzędzia należy wpisać w wyszukiwarkę internetową "KMZB", a następnie otworzyć to narzędzie za pośrednictwem strony "https://mapy.geoportal.gov.pl" lub "www.policja.pl". Dalsze kroki podejmujemy według instrukcji. Narzędzie jest proste w obsłudze i intuicyjne.
 
 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×