eOstroleka.pl
Polska,

Dziewczyna „Starucha” zatrzymana przez policję: „O 6 rano wpada ekipa, wywleka ją z domu, zakuwa w kajdanki”

REKLAMA
zdjecie 9637
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 9637
Jan Pospieszalski w rozmowie z portalem wPolityce.pl opowiada o tym, co zobaczymy w najbliższym wydaniu jego  programu. M.in. pojawi się w nim nowy wątek w głośnej sprawie Piotra Staruchowicza. „Staruch” - nieformalny lider kibiców Legii Warszawa i autor hasła „Donald matole, twój rząd obalą kibole” - od wielu miesięcy jest przetrzymywany w areszcie.

Ale autor programu „Bliżej” ujawnia, że kłopoty mają również bliscy „Starucha”. Pospieszalski wPolityce.pl opowiada o akcji, którą przeprowadziła policja wobec Katarzyny Ceran - narzeczonej Staruchowicza.

- W ubiegłym tygodniu, w weekend, zdarzyła się rzecz haniebna. Doszło do akcji policji, którą można potraktować jako przykład uderzenia prewencyjnego w środowiska kibicowskie - mówi Pospieszalski. - W sobotę, nagle, o 6 rano, do domu narzeczonej Piotra Staruchowicza Katarzyny Ceran, wpada ekipa policyjna. Dzień wcześniej, w piątek, były derby Legia-Polonia. Wpada więc ekipa, wywleka ją z domu, zakuwa w kajdanki, wiezie na „dołek”, i tam przesłuchuje. Ona dopiero po dwóch godzinach dowiaduje się, że chodzi o zarzuty związane z rzekomym wykroczeniem. Miała nie respektować zarządzeń porządkowych podczas meczu, zarządzeń ogłaszanych przez megafony na stadionie. A przedmiotem wykroczenia miało być to, że miała bilet o numerze takim i takim, a siedziała na innym krzesełku. Rzecz działa się na tzw. "żylecie", czyli tam, gdzie nikt nie siada krzesełkach numerowanych. Zresztą, nawet w kinach ludzie siadają, jeżeli jest miejsce, gdzie im wygodnie.

Według Pospieszalskiego sygnał został wysłany, a jego przekaz jest oczywisty.

- Sygnał jasny: każdego możemy zatrzymać, każdego możemy uwikłać w konflikt z prawem. Ktoś, kto idzie na stadion, nie może czuć się bezpiecznie, z każdego można zrobić przestępcę, a nawet bandytę, można go skuć kajdankami, i wywlec z domu podkreśla Pospieszalski.

W najbliższym programie „Jan Pospieszalski: Bliżej” zostanie wyemitowana rozmowa z Katarzyną Ceran.


[źródło: wPolityce.pl]
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×