2016-03-25T13:58:38+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dzisiaj ostrołęccy policjanci rozpoczną działania „Wielkanoc 2016”

REKLAMA
zdjecie 7614
REKLAMA

Dzisiaj ostrołęccy policjanci rozpoczną działania „Wielkanoc 2016”. Służbę pełnić będą policjanci wszystkich wydziałów, a także jednostek zamiejscowych. Akcja zakończy się 28 marca.

W najbliższych dniach działania policjantów ostrołęckiej komendy opierać się będą na założeniach akcji „Wielkanoc 2016”. Wiele osób w okresie świąt jest zaganianych. Często bywa tak, że zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa narażając się na zagrożenia. By ograniczyć ich liczbę już dzisiaj od godziny 14:00 policjanci rozpoczną szereg inicjatyw. Biorąc pod uwagę Wielkanoc jak i dni poprzedzające działania policjantów można podzielić na kilka obszarów.

Pierwszy z nich dotyczy bezpieczeństwa w miejscach publicznych. Galerie handlowe, targowiska, dworce to miejsca gdzie spotkamy więcej policyjnych wywiadowców. Wszystko po to by ograniczyć chociażby kradzieże kieszonkowe. W tym miejscu powinniśmy pamiętać by podczas zakupów we właściwy sposób zabezpieczyć swoje torby, saszetki czy portfele. Odpowiednie przygotowane się do zakupów chociażby poprzez rozdzielenie pieniędzy w różne miejsca sprawi, że potencjalny sprawca nie będzie miał świadomości jaką kwotą tak naprawdę dysponujemy, a przez to nie znajdziemy się w jego zainteresowaniu.

Drugi obszar działania policjantów to parkingi na dużych osiedlach, a także osiedla domów jednorodzinnych jak i bloki. Okres świąt wiąże się z częstymi wyjazdami. Domy i mieszkania pozostają puste. Nie zapominajmy o właściwym zabezpieczeniu naszych własności. Zamknijmy drzwi na wszystkie zamki, w przypadku zabezpieczeń technicznych nie zapominajmy o ich uruchomieniu. Mowa o alarmach i monitoringach w domach. W przypadku mieszkań będzie to domofon. Nie możemy zapominać o tym by drzwi na klatkę schodową zamykać, a w przypadku gdy ktoś do nas zadzwoni nim otworzymy drzwi na klatkę upewnijmy się kogo wpuszczamy do środka.  O swojej nieobecności poinformujmy dobrego sąsiada, jego czujne oko jest najlepszym zabezpieczeniem naszych domów i mieszkań.    

Pamiętajmy także by pojazdy pozostawione na parkingach, podwórkach czy garażach były zamknięte. Niestety zdarzały się przypadki pozostawienia otwartych aut, z kluczykami w środku oraz dokumentami pojazdu. Zachowanie takie jest niedopuszczalne.

Trzeci obszar działania policjantów to bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Tu kluczową rolę odgrywa rozsądek. Niestety gdy o nim zapomnimy nawet najlepsze zabezpieczenia pojazdu nie uchronią nas przed tragedią. Brawura, prędkość, rozkojarzenie, to główne błędy kierujących. Niestety często bywa tak, że za nie płacą pasażerowie czy inni uczestnicy ruchu. W najbliższych dniach policjanci ostrołęckiej drogówki skoncentrują się na pomniejszych działaniach czyli  „Trzeźwość” i „Pirat STOP”. Tu policjanci wykorzystają m.in. wideorejestratory, laserowe mierniki prędkości oraz alkomaty. Planowanych jest ponad 1000 kontroli stanu trzeźwości. W okresie świąt na drogach pamiętajmy, że za błędy trzeba płacić bardzo dużo. Tylko w tym roku na naszych drogach zginęły już trzy osoby. Postarajmy się byśmy nie mieli wpływu na ta tragiczną statystykę. Policjanci dokonają także kontroli pojazdów ciężarowych o d.m.c. powyżej 12 ton pod kątem zasadności wykonywania przejazdów podczas obowiązujących ograniczeń w ruchu.

             Na zakończenie pamiętajmy także o tradycji, ale w połączeniu z kulturą by „Lany Poniedziałek” nie zamienił się w wybryki chuligańskie.

                Działania „Wielkanoc 2016” zakończą się w poniedziałek o godz. 22:00.

REKLAMA
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×