We wtorkowe popołudnie w jednostce OSP Lipianka rozległ się dźwięk syreny alarmowej. Tym razem nie oznaczał on wyjazdu do akcji ratowniczej, lecz rozpoczęcie corocznej kontroli gotowości bojowej.
Inspekcję przeprowadziła Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce, sprawdzając przygotowanie lokalnych strażaków ochotników do działań ratowniczych. Na alarm błyskawicznie zareagowało siedmiu druhów z OSP Lipianka, którzy stawili się w jednostce.
— Inspekcja zakończyła się pozytywnie, co potwierdza wysokie standardy naszej jednostki — informują strażacy z OSP Lipianka.
Regularne kontrole gotowości bojowej są kluczowym elementem systemu bezpieczeństwa publicznego. Pozwalają one na weryfikację przygotowania ochotniczych straży pożarnych, które stanowią podstawę ratownictwa w mniejszych miejscowościach i na terenach wiejskich.