zdjecie 5254
2017-09-22T18:18:28+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

EDWARD w Łysych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Urząd Gminy w Łysych
REKLAMA
1
0
1

Akcja EDWARD zawitała do szkół funkcjonujących na terenie gminy Łyse. Uczniowie szkół i przedszkoli z kolorowymi transparentami manifestowali na ulicach zwracając w ten sposób uwagę na problem zbyt dużej ilości wypadków ze skutkiem śmiertelnym, do których dochodzi w pobliżu placówek oświatowych.

21 września jest Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Po raz drugi organizowana przez Europejską Organizację Ruchu Drogowego TISPOL we wszystkich europejskich krajach akcja pod nazwą EDWARD (European Day Without A Road Death) porusza problem bezpieczeństwa drogowego w okolicach szkół.

Aby zwrócić uwagę na przerażający fakt, jakim jest ogromna ilość wypadków drogowych, w wyniku których właśnie niedaleko szkoły zdrowie i życie traci coraz więcej ludzi, przedszkolaki oraz uczniowie klasy drugiej i trzeciej Szkoły Podstawowej w Zalasiu po wielu wspólnych rozmowach z rówieśnikami i wychowawcami postanowili włączyć się w wyjątkową akcję.

Podobnie jak wielu uczniów tego dnia, maluchy wraz z lokalnymi koordynatorkami działań – mgr Marzeną Pliszką, mgr Magdaleną Andrzejczyk i mgr Krystyną Ogniewską – udały się około południa na chodnik i przejście dla pieszych, znajdujące się w okolicy szkoły, aby własnoręcznie przygotowanymi banerami i znakami drogowymi zwrócić uwagę uczestników ruchu drogowego na bezpieczne poruszanie się po drodze, zwłaszcza w okolicach  szkoły w Zalasiu.

Deszcz nie zniechęcił uczestników wyprawy, wręcz przeciwnie, z dumą prezentowali przejeżdżającym i zatrzymującym się kierowcom plakaty, będące prośbami dzieci o mądrość i rozwagę na drodze dorosłych. Hasła typu: „Zwolnij, życie masz tylko jedno”  czy „Dziękuję, że mnie widzisz” na plakatach w dziecięcych rączkach naprawdę robiły wrażenie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17 dk18
dk19  20  21  22  23 dk24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×