eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Efekt ciężkiej pracy mieszkańców Żebry-Wierzchlas - świetlica oficjalnie otwarta [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2527
zdjecie 2527
REKLAMA

W sobotę, 16 września 2023 roku, odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w miejscowości Żebry-Wierzchlas w gminie Olszewo-Borki, która powstała głównie dzięki ciężkiej pracy mieszkańców sołectwa.

Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu 2021 roku. Dziś dokładnie 1121 dni od ich rozpoczęcia świetlicę oficjalnie otwarto. Budynek jest jednokondygnacyjny. Znajduję się w nim wielofunkcyjna sala, kuchnia, toalety i pomieszczenie gospodarcze.

W uroczystości otwarcia świetlicy wzięli udział mieszkańcy miejscowości oraz przedstawiciele władz centralnych i lokalnych w tym poseł Daniel Milewski, dyrektor ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Mariusz Popielarz oraz wójt gminy Aneta Larent. Wszyscy obecni wskazywali, że nowa świetlica to bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców, która powstał przy ich znacznym udziale. Będzie ona służyć społeczności lokalnej do organizowania imprez kulturalnych, spotkań towarzyskich i zajęć edukacyjnych.

Wójt gminy, Aneta Larent, w swoim wystąpieniu podkreśliła, że budowa świetlicy to przede wszystkim zasługa mieszkańców, którzy wsparli inwestycję finansowo oraz pracą własną a szczególne podziękowania skierowała do sołtys Judyty Olszewskiej.

Wybór nowego gospodarza, pani sołtys Judyty Olszewskiej, rady sołeckiej, założenie Koła Gospodyń Wiejskich przyczyniło się do realizacji wielu przedsięwzięć a w szczególności do tego największego przedsięwzięcia jakim jest budowa świetlicy wiejskiej. Budynek przed, którym stoimy został w całości wybudowany przez mieszkańców sołectwa Żebry-Wierzchlas.

- mówiła wójt.

Gmina Olszewo-Borki przeznaczyła na budowę świetlicy niespełna 210 tysięcy złotych. Ponadto inwestycja zostało wsparta przez Samorząd Województwa w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw. Swoją cegiełkę dołożyło też lokalne KGW m.in. pozyskując środki z Samorząd Województwa Mazowieckiego na wyposażenie kuchni.

Tu widać, że ta wieś ma liderkę, panią sołtys. Gratuluję Wam tego, że macie na czele swojej społeczności kogoś takiego kto prowadzi Was w przyszłość. Chciałbym zwrócić uwagę na to, że nie tylko pozyskujecie środki zewnętrzne ale dajecie dużo z siebie i tego Wam gratuluję.

-mówił dyrektor ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Mariusz Popielarz.

Świetlica w Żebry-Wierzchlas to nowoczesny obiekt, który będzie służył mieszkańcom przez wiele lat.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×