eOstroleka.pl
Ostrołęka, INTERWENCJA CZYTELNIKA

Egipskie ciemności na Traugutta: Mieszkańcy boją się o bezpieczeństwo. Ratusz tłumaczy i obiecuje modernizację [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Egipskie ciemności na osiedlu Traugutta. Ratusz tłumaczy, że to wina wiatrów i instalacji z ubiegłego wieku. Mamy odpowiedź na interwencję Czytelników.

Część osiedla Traugutta spowijają nieprzeniknione ciemności. Uliczne latarnie w ostatnim czasie ulegają częstym awariom, przez co mieszkańcy muszą zmagać się z poważnymi problemami.

Można sobie nogi połamać, głowę rozbić. A ratusz milczy. Żadnego odzewu, żadnej reakcji. Boimy się o własne bezpieczeństwo, o bezpieczeństwo naszych dzieci.

alarmowali nasi Czytelnicy prosząc o interwencję w ratuszu.

Awarie - jak informowali mieszkańcy - występowały i występują w ostatnim czasie bardzo często. Poprosiliśmy władze miasta o wyjaśnienie tej sytuacji. Oto odpowiedź, którą otrzymaliśmy z Wydziału Planowania i Zintegrowanego Rozwoju:

Zgłoszenie o braku oświetlenia na osiedlu Traugutta wpłynęło do Urzędu Miasta dnia 16 stycznia 2024 r. i tego samego dnia oświetlenie zostało uruchomione. Kolejne zgłoszenie miało miejsce dnia 23 stycznia, po czym w dniach 24 i 25 stycznia oświetlenie było uruchamiane. Instalacja elektroenergetyczna i oświetleniowa osiedla Traugutta została wybudowana w latach 60. ubiegłego wieku w technologii podatnej na zakłócenia atmosferyczne, szczególnie silne wiatry, które miały miejsce w omawianym okresie. Wszystkie przewody, zarówno zasilające posesje, jak i oświetleniowe, prowadzone są napowietrznie, co przy silnym kołysaniu prowadzi do zwarć i wyłączeń. W ramach modernizacji oświetlenia, które Miasto sukcesywnie przeprowadza, uwzględniane jest również w przyszłości osiedle Traugutta.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×