eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Egzamin z dojrzałości zdany na medal. Wyjątkowa akcja w ZSZ nr 1 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 3946
fot. archiwum szkołyfot. archiwum szkoły
REKLAMA
Posłuchaj

Dojrzałość, empatia i realna pomoc – tak w skrócie można opisać postawę uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce. W środę, 11 lutego, młodzież udowodniła, że los drugiego człowieka nie jest im obojętny.

Głównym celem akcji było wsparcie Pawła Stawickiego. To właśnie z myślą o nim uczniowie klasy czwartej o profilu technik logistyk zdecydowali się na ten szlachetny krok. Pod opieką nauczyciela, Konrada Damięckiego, liczna grupa młodzieży stawiła się, aby oddać to, co najcenniejsze – krew, która jest lekiem niemożliwym do wyprodukowania w laboratorium.

Udział uczniów „Metalówki” w tej inicjatywie to coś więcej niż tylko jednorazowe wydarzenie. To świadectwo dojrzałości społecznej i wielkiej empatii, którą wykazują się młodzi ludzie u progu dorosłości. Organizatorzy i opiekunowie nie kryją dumy z postawy uczniów, którzy mimo codziennych obowiązków szkolnych, znaleźli czas i odwagę, by zostać honorowymi dawcami krwi.

Dlaczego warto brać przykład z uczniów ZSZ nr 1?

Każda kropla krwi oddana w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa to szansa na powrót do zdrowia dla potrzebujących. Gest logistyków z ZSZ nr 1 jest inspiracją dla całej lokalnej społeczności. Pokazuje, że pomoc nie wymaga wielkich nakładów finansowych – czasem wystarczy chęć i odrobina wolnego czasu, by uratować czyjeś życie.

Brawo dla młodzieży z „jedynki” za ich wielkie serca i solidarność!

Źródło: eOstrołęka.pl/Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 3946
Kalendarz imprez
sierpień 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
 3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13  14 dk15 dk16
 17  18  19 dk20 dk21  22 dk23
 24  25 dk26 dk27 dk28 dk29  30
 31  1  2  3  4  5  6
×