eOstroleka.pl
Ostrołęka,

EKO-maniacy z ZSZ 4 w kampanii antysmogowej „Zrób dobry uczynek – zadbaj o powietrze” [ZDJĘCIA, WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 2860
zdjecie 2860
REKLAMA
zdjecie 2860
Posłuchaj

14 listopada obchodzimy w Polsce Dzień Czystego Powietrza. Grupa „EKO- maniaków” z klasy 2S wraz z opiekunami Agnieszką Stefańską i Urszulą Kaliszewską podjęli kolejną inicjatywę dotyczącą ekologii i ochrony środowiska.

10 listopada uczniowie zorganizowali w szkole kampanię antysmogową pt. „Zrób dobry uczynek – zadbaj o powietrze!!!”. Przygotowali ulotki z dobrymi uczynkami i zachęcali wszystkich do wzięcia udziału w akcji związanej z troską o czyste powietrze. Przygotowali również gazetkę szkolną dotyczącą smogu i jego wpływu na zdrowie.

Klasy 1G, 1A, 1S i 3SH1, 4G uczestniczyły w lekcji dotyczącej zagadnień związanych z zanieczyszczeniem powietrza, pt. ” W zdrowej atmosferze”. Omawiane były źródła i skutki zanieczyszczeń. Uczniowie podczas zajęć wskazywali przykłady działań oraz dobre praktyki gwarantujące poprawę jakości powietrza.

Po skończonych zajęciach klasa 2S wyruszyła ze swoją kampanią antysmogową na ulice Ostrołęki, aby tam również zachęcać mieszkańców do wspólnej akcji troski o powietrze. Bo każdy przez swój choć mały dobry uczynek może wnieść wkład w walce ze smogiem.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31  1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6  7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12  13  14 dk15  16
dk17  18 dk19  20 dk21  22  23
dk24  25 dk26  27  28  29  30
×